Bankalar

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Türkiye’de finans her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Bankalar artık müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için her geçen gün farklı uygulamalar ve hizmetler sunmaktadır. Günümüzde bankalar sadece ofislerde değil teknolojiden faydalanarak dijital ya da sanal ortamda hizmet sunmaktadır.

Mobil Bankacılık ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Ülkemizde birçok banka artık dijital ortamda hizmet vermektedir. Yani şubeye gitmeden oturduğunuz yerden internet aracılığıyla hemen hemen bütün banka işlemlerinizi yapmak mümkün. Artık bankalarda sıra beklemek, ya da banka banka dolaşmak zorunda değilsiniz. Bankalar hem maliyeti azaltmak hem de teknolojiden faydalanarak müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için dijital bankacılık yapıyor. İnternet aracılığıyla akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar vb. ile bankacılık işlemlerinizi daha hızlı yapıyor, sıra beklemiyor ve kayıt altına alabiliyorsunuz.

Bu hizmetten faydalanabilmeniz için önce bankanızın dijital banka uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Akıllı telefon ya da tabletinize indirdiğiniz uygulamaya girebilmeniz için sadece bankanızın size verdiği internet şifresi gerekli. Yoksa bankanıza giderek birkaç dakika içinde alabilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra bankanız size uygulama üzerinden birçok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlere her gün yeni bir özellik ekleniyor.

İnternet Bankacılığı ile Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Özellikle maaşınızın yattığı ya da bir gelir hesabı olan bankanın internet bankacılığını kullanmak daha çok işinize yarayacaktır. Çünkü banka size gelen parayı gördüğü için daha çok alternatif hizmet sunmaktadır. Örneğin; İnternet bankacılığını kullanarak para gönderme işlemi yapsanız bankanız size anında herhangi bir şirketin indirim kuponunu hediye edebilir.

İnternet bankacılığı sayesinde banka banka dolaşıp fatura ödeme kuyruğu ödemenize gerek yok. Tek yapmanız gereken internet bankacılığına girip “fatura ödeme talimatı” vermeniz. Herhangi bir faturanızın “Abone no” ya da ” tesisat no” yazan kısmı oraya yazmanız. Uygulama da faturanın tarihini, miktarını, kimin üzerine kayıtlı olduğunu söyleyerek size yardımcı oluyor. Sizde bütün faturalarınızı, uygulamanıza tanımlayarak bankaya bile gitmeden düşünmeden günü gelince ödemiş oluyorsunuz. Faturalarınızı saklamaya gerek kalmadan ödediğiniz bütün faturaların dekontunu kendinize mail atarak saklayabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı sayesinde zamandan ve paradan kar ediyor, düzenli olarak ödemelerinizi görüyor; haftalık, aylık ve yıllık olarak gelir-gider hesabı yapabiliyorsunuz. Üstelik tüm bunlar ücretsiz.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir