Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci olmak çok zor. Hem dersler hem de masraflar bazen öğrencileri oldukça strese sokabiliyor. Aileye yük olmamak için kredi kartı çıkarmayı düşünen bir öğrenciyseniz, borçlarınızı taksit olarak ödeyebilirsiniz. Öğrenci için birçok banka alternatifi bulunmaktadır. Eğer öğrenciyseniz ve de aidatı az ya da olmayan bir kredi kartına ihtiyacınız varsa bu makalemiz de size kart çıkaracak birçok bankaya ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler Kredi Kartına Başvururken Neler Gerekiyor:

Kredi kartı çıkarma fikri bazen iyi gibi görünse de dikkatsiz kullanıldığı zaman sizin için sıkıntı da yaratabilir. Bu yüzden dikkatli harcama yapmaya çalışın. Öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunmaya karar verdiyseniz gideceğiniz bankaya öğrenci olduğunuzu gösteren belge ve nüfus cüzdanı fotokopisine ihtiyacınız olacaktır.

İş’te Üniversiteli (İş Bankası)

Son zamanlarda oldukça fazla talebi bulunan İş Bankasının İş’te Üniversiteli kredi kartına başvurarak Maximum tarafından yapılan özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerden de MaxiPuan kazanabilirsiniz ve bu puanlarınızı daha sonra anlaşmalı mağazalarda para yerine kullanabilirsiniz. İlk yıl kart aidatı ücretsiz olan İş’te Üniversiteli kredi kartına sahip olmak istiyorsanız İş Bankası şubelerinden ya da mobil uygulamalarından başvuru da bulunabilirsiniz.

Bankkart (Ziraat Bankası)

Ziraat Bankası da üniversite öğrencileri için oldukça büyük bir fırsat sunuyor. Bankkart ile bursunuz ya da KYK’dan kredinizi çekebilmek bir yana bu kartı kredi ve banka kartı olarak da kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz olan Bankkart Genç edinmek istiyorsanız en yakın Ziraat Bankasından başvuru yapabilirsiniz ya da GENC BANKKART yazıp 4747’ye SMS atmanız yeterli.

ÜniversiTEB (TEB)

Üniversite öğrencisine kredi kartı veren bir diğer banka ise TEB’dir. TEB kredi kartı edinmek istiyorsanız size birçok konuda avantaj sağlayacaktır. Örneğin; TEB’de eft ve havale ücretleri alınmıyor. Ayrıca 50 TL ve üzeri yapacağınız harcamalarda sinema ve tiyatro gibi aktivitelerde %50 indirim fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Bonus Kart sayesinde de taksitle alışveriş yapabiliyorsunuz ve puan biriktirebiliyorsunuz.

Playcard (Yapı Kredi)

Yapı Kredi şubelerinden, İnternet bankacılığından ya da telefon üzerinden başvurabileceğiniz bir diğer kredi kartı ise Yapı Kredi’nin Playcard kartıdır. Yıllık aidatı bulunmayan bu kredi kartı ile World üyesi oluyorsunuz ve World kampanyalarından faydalanabiliyorsunuz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir