Müşteri Hizmetleri

N11 Müşteri Hizmetleri

Müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı hedefleyen n11, hem 7/24 canlı hizmet ile hem de tüm sosyal medya hesaplarından sorunları çözmeye çalışmaktadır.

Müşteri memnuniyeti tüm firma ve şirketlerin bir numaralı konusu haline gelmiştir. Güvenilir bir imaj vermenin ne kadar önemli olduğunu fark eden firmalar, sorun ve şikayetlere hemen geri dönüş sağlayarak oluşturdukları güven imajını zedelememeye gayret göstermektedir.  Çünkü kullanıcılar arasında kötü yorumların hızla yayılabileceği iletişim hızına sahip teknolojik gelişmeler herkes tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca n11 özgün ürünlere telif hakkı desteği vermek ve marka hakkı sahipleri ile iş birliği yapmak amacıyla Marka Koruma Merkezi’ni kurmuştur.

N11 Kime Ait?

N11, Mart 2013 tarihinde, Güney Kore’nin en büyük firmalarından SK Group ile Doğuş Group’un ortak girişimi Doğuş Planet’in çatısı altında kurulmuştur. Kısa bir süre içerisinde 80 binden fazla mağazayı ve 13 milyondan fazla ürünü sitesinde barındırmaktadır. E-Ticaret sektöründe önde gelen isimlerden olmayı hedefleyen n11.com müşterilerine ve mağaza sahiplerine yenilikçi fırsatlar sunmaktadır.

N11’i diğer e-ticaret sitelerinden en büyük özellik AR-GE çalışmalarına çok fazla önem vermesidir. İTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren n11 AR-GE ekibi, online ticaret sektörüne yeni çözümler getirmeyi amaçlamaktadır. Sadece online ticaret yapmayı hedeflemeyen n11, sektörde birçok yeniliğe imza atan isimlerden oldu. Aynı zamanda satıcılarını online ticaret konusunda geliştirmeyi hedefleyen n11, online ve offline olarak sektörel eğitimler vermektedir.

N11, çeşitli ürün yelpazesiyle müşterilerin dikkatini çekmeye devam etmektedir. Tekstilden elektroniğe, mutfak gereçlerine hatta Türkiye’nin nadide el sanatları ürünlerine bile sitesinde yer vermektedir. Müşterilerine güven ve kolaylık, mağazalarına destek ve özen vermeyi amaçlayan n11, Türkiye’de e-ticaret sektörünün yeniden şekillenmesini sağlamak için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

N11’in yayınladığı istatistiklere göre, açıldığı günden beri toplam 2,6 milyar ziyaret sayısına ulaşarak hızla gelişmiştir. Aynı şekilde açıldığı günden bugüne kadar toplam 81,2 milyon ürün satılmıştır.

N11 Nasıl Çalışır?

Asıl amacı, e-ticaret yapmayı hedefleyen ancak yeterli birikimi olmayan küçük çaplı işletmelerin kendi bünyesinde toplayarak büyük bir platform oluşturmaktır. Kendi ödeme altyapısını oluşturarak müşterilere güvenli ödeme imkanı sunan n11, aynı zamanda satıcılara daha fazla müşteriye ulaşma imkanı sunmaktadır.

Peki bu sistem nasıl işler? N11 mağaza ve alıcıların bir araya gelmesine yardımcı olan bir platformdur. Mağazalar ürün hakkında yeterli bilgiyi siteye yüklemelerinin ardından alıcılar almak istedikleri ürünü sipariş verir. Siparişi verdikten sonra ödemeyi gerçekleştirirler ve para n11’in para havuzuna aktarılır. Ardından satıcı ürünü alıcıya ulaşmak üzere kargolar. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra eğer alıcı üründen memnun kalırsa sistem üzerinden onaylama işlemini gerçekleştirir. Alıcının ürünü onaylamasının ardından para havuzuna aktarılan para satıcıya gönderilir ve bu şekilde işlem tamamlanmış olur.

N11’den Nasıl Satış Yapabilirim?

Öncelikle sitede satış yapabilmek için kendinize bir ürün seçmeniz gerekmektedir. Sitenin ürün yelpazesini inceleyerek kendinize satacak ürün seçebilirsiniz. Sitede satışı yüksek ama az bulunan ürünlerden satarsanız, yüksek karlar elde edebilirsiniz. Ancak n11’de satış yapabilmeniz için bir şirketiniz olması gerekiyor. Yani maalesef, bireysel satıcı olarak satış yapılmıyor. Eğer şirketiniz yoksa ve satış yapmak istiyorsanız şahıs şirketi kurabilirsiniz. Şahıs şirketi kurmanın yıllık maliyeti ortalama 10 bin TL’dir. Şahıs şirketi kurulumunu tamamladıktan sonra ürün fotoğraflarının ve ürün hakkında diğer tüm bilgilerin siteye yüklenmesi gerekiyor. Sonrasında ürüne bir fiyat belirlemelisiniz. Kargo teslim zamanını da siteye giriş yaptıktan sonra satış sayfanızı aktif hale getirerek ürünlerinizi kullanıcılara sunabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda n11 yardım destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

N11 Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Ürün alışverişlerinizde veya ürünün satışıyla ilgili herhangi bir problemle karşılaştığınızda n11 müşteri hizmetlerine ulaşarak konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Telefon ile bağlantı kurmadan önce n11’in resmi internet sayfasındaki yardım bölümünden konu ile ilgili konu başlıklarını okuyarak da destek alabilirsiniz. Buradaki başlıklardan probleminizi çözemediğiniz takdirde 0850 333 00 11’i arayarak n11 müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

N11 İletişim Bilgileri

Aynı zamanda n11 müşteri hizmetlerine sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin firmalar için en ön sıralara taşındığı günümüzde, firmalar yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından kullanıcılarına hizmet vermektedir. Sizler de bu sosyal medya uygulamalarını kullanarak sorunlarınızı ve geribildirimlerinizi n11 firmasına ulaştırabilirsiniz. N11 müşteri temsilcisine Facebook üzerinden ulaşmak için Facebook/n11 adresini, Twitter üzerinden ulaşmak için Twitter/n11 adresini, Instagram üzerinden ulaşmak için Instagram /n11 adresini kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine telefonla bağlanmak için 0850 333 00 11 numarasını arayabilirsiniz. Site üzerinden destek almak için online canlı hizmet sistemlerini kullanabilirsiniz. 7/24 Canlı destek hizmetini kullanmak için n11.com’un sitesine giriş yapmanız yeterli. Ayrıca burada bulunan yardım kategorisinden de karşılaştığınız sorunla ilgili konu başlığına tıklayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

N11 Müşteri Hizmetleri Temsilcisine Direkt Bağlanma

N11 firmasına şikayet ve önerilerinizi belirtmek için 0850 333 00 11 numarasını arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

 N11’in Adresi Nedir?

Doğuş Planet çatısı altında bulunan n11.com’un sitesinde yer alan adres bilgisi şu şekildedir:

Katar Cad. No: 4, İTÜ Teknokent ARI 3, İç Kapı No: 803- 902
Sarıyer / İstanbul Bina Kodu: 902- 1580880019

Ayrıca n11.com’a e-posta yolu ile de ulaşabilirsiniz. E-posta atarak görüşlerinizi bildirmek için sitelerinde bulunan  dogusplanet@hs01.kep.tr adresine mail atabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir