fbpx
Bayilik ve İş Fikirleri

Madame Coco Bayilik Şartları

İnsanlık tarihiyle birlikte dünya, yaşantı ve kültürler berdevam değişir oldu. Her dönem bir unsur, bir kavram ve topluluk meydan okudu, kültürel ve yaşantısal etkileşime sebebiyet verdi. Modern ve akabinde gelen post-modern yaşantı yerini artık küreselleşmeye bıraktı. Küreselleşmede en belirgin unsur özel firmaların çok daha fazla söz sahibi olmasıdır. Kullanılan aksesuar, nesne ve tekstil ürünlerindeki çeşitlilikler gelişip duruyor ve ev tekstili de bunların başında geliyor.  “Madame Coco” da küresel pazarın ve küreselleşme sürecinin en somut örneklerinden birisi.

Kültürel ve geleneksel motiflerden öte küresel motif ve desenlere öncülük eden Madam Coco, yabancı kültürlerin de aynı zamanda tanıtılmasında bir numaralı markalardan. Bireylerin evlerinde geleneksellikten çıkılarak Avrupa esintisi yaşatmayı başarmıştır. Avrupa kültürlerinden esintiler taşıyan Fransız ev tekstilini taşıyan firma oluşu, daha özgün bir hal aldırıyor. Söz konusu firma kendi üretimini yapmamaktadır. Belirlenmiş temada özel seçkiye dayalı ürünlerin büyük kısmı Türkiye’de üretilmektedir. Bir kısmı ithal edilmektedir.

İLGİLİ  Fast Food Sektörü Bayilik Veren Firmalar

An itibarıyla 250 civarında mağazasıyla Türkiye’de hizmet vermektedir. Markanın oluşumcusu, English Home kurucusu İlhan Tanacı’dır. Birçok kişi Fransız markası olduğunu sanmaktadır. Fakat Madame Coco Türk markasıdır.

Bayilik: Madam Coco, ürünlerini kendi mağazalarında pazarlamakta olup, yurtiçi bayilik çalışması bulunmamaktadır. Bayilik talep edildiğinde ülke kapsamında alınabilmektedir ve alan kişi bunu ülkenin tamamında kullanabilmektedir. Ülke temelli bayilik almak için firmanın resmi sitesinde firma ile iletişime geçilmesi yeterlidir. Çok rağbet görmesinden dolayı bayilik arz eden birçok girişimci vardır. Ancak yurt içinde bayilik verilmediği unutulmamalıdır. Farklı ülkelerde ülke geneli olacak biçimde bayilik alınabilmektedir.

Planlanan her mağaza için bilgiler “Business Proposal” alanında detaylarıyla belirtilmelidir. Ön görüşme onayı sonrası ziyaret planı düzenlenir. Akabinde ülkeye göre tanınan isim hakkıyla bayilik verilir ve satışlar başlatılabilir. Deneyimli firmalar aranmaktadır. Teklif veren firmaların sağlam ekibi, kısa sürede kurabileceği kemik kadrosu olmalıdır. Ayrıca her firma teminat gösterebilmelidir. En az 2 Milyon civarı sermaye gerekmektedir.

İLGİLİ  Fast Food Sektörü Bayilik Veren Firmalar

Mağazalar 400 metre kare ila 1000 metre kare arasında olmalıdır. Mağaza deposu da toplam alanın %10’u civarı olmalıdır. Ödemeler peşin olduğundan banka garanti mektubu talep edilmektedir. Marka İmtiyaz Bedeli, yani marka kullanım ücreti pazarın şartlarına ve Madam Coco tarafından belirlenmiş olarak söz konusu ülkedeki marka kullanım oranına göre talep edilmektedir.

Toptan Alım: Dileyen 20.000 Avro veya daha fazla oranda alım yapmak zorunluluğu bulunur.

Not: Madam Coco, standart mağaza modeline sahiptir. Dekorasyonda takipçi ve ilkesel belirleyici marka sahibi olup, masraflar bayi tarafından karşılanmaktadır.

Etiket
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

12 Yorumlar

  1. Hah reklam yapcaksan da dimesi fln yap. Madame coco gibi emek sömürücü pisliklerin reklamını değil. Azcık sınıf dayanışması istediğimiz çok şey değil.

  2. Milleettt koşunn çekiliş varr. Yılbaşı hediyeniz bizden Bu tweeti rtleyip beni ve @MadameCocoTR hesabını takip eden bir kişiye Madame Coco’nun muhteşem desenlerle tasarlanan kupalarından birini hediye ediyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close