Kullanım Koşulları

İnternet sitemizin hizmetlerinden ister üye olarak isterse üye olmayarak yararlanmak isterseniz, aşağıdaki kullanım şartlarını öncelikle okumak ve sonrasında ise onaylamak durumundasınız. Bunlar:

 1. Dunyapara.comcom web sitesinin tüm alan adları, servisleri, içerikleri ve diğer tüm düşünsel sınai haklarının sahibi dunyapara.com internet sitesidir. İnternet sitemiz her ne olursa olsun; internet sitemizin sayfalarının kopyalanmasına, yayınlanmasına ya da farklı mühendislik çalışmalarına uyarlanmasına izin vermemektedir.
 2. Kaynak belirtme şartıyla; internet sitemizden; yazı, resim, video ya da ses dosyalarının paylaşılmasına internet sitemiz izin vermektedir. Burada dikkat edilmesi gerekli olan husus; bu içeriklerin hiçbir şekilde değiştirilmemesidir. Zira dunyapara.com, bu verilerin hepsini lisanslarıyla koruma altına almıştır.
 3. com internet sitesi;
 • Ekonomi, finans, borsa, kredi, iş kültürü ve Forex gibi konu başlıklarında içerik üretmek ve yaymak
 • Üyelerin finans, ekonomi gibi alanlarda yayınlamış oldukları içerikler için gerekli olan ortamı oluşturmak
 • İçeriklerin tamamını tavsiye amaçlı bir şekilde kamuoyuna sunma amacını taşımaktadır.
 1. İnternet sayfamızda yer alan bilgiler, tavsiye ver yorumlar yatırım danışmanlığı kapsamında yer alan bilgiler değildir. Bundan dolayı oluşabilecek olan zararlardan internet sitemiz sorumlu değildir.
 2. Dunyapara.com, içeriklerin tamamının kesin doğru ve güncel olduğu noktasında garanti sunmamaktadır. Zira bu bilgiler zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.
 3. Dunyapara.com, finans alanındaki hizmetlerinin çok daha etkin olabilmesi amacıyla, farklı ortaklarla işbirliğine gitmektedir. Sponsorluk ya da reklam gibi alanlarda ticari iş birliği yapabilmektedir. Bu doğrultuda web sitemiz, kullanıcıların isteği dışında bir şekilde iletişime geçmeyeceğini taahhüt etmektedir. Yine kullanıcın istediği zaman sistemden kolay bir şekilde çıkmasının sağlanacağı konusunu da taahhüt etmektedir.
 4. com sitesi kullanıcılarının oluşturmuş olduğu içerik ve verilere müdahale etmemektedir. Ancak bu yorum ve veriler şayet; kurum ve kuruluşlara hakaret, kişilik haklarına hakaret ya da Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının ihlal edilmesi söz konusuysa; internet sitemiz bu veri ve içeriklerinin kaldırılması ve üyeliklerin iptal edilmesini sağlamaktadır. Yorumların yayınlanması için gerçek bir ‘’nickname’’ kullanılmalıdır.
 5. Dunyapara.com, sunmuş olduğu hizmet ve servislerin hatasız ve kesintisiz bir şekilde çalışmasını sağlamak konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Ancak sitemizden kaynaklanmayan kesintilerin oluşması durumunda ortaya çıkacak olan servis arızaları ve hatalar konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
 6. İnternet sitemiz an itibariyle sunmuş olduğu tüm hizmet, içerik ve servisleri ücretsiz olarak yayınlamaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda bu hizmetlerin ücretlendirme hususunu internet sitemiz saklı tutmaktadır. Yine bedelli olarak aboneliklerin oluşturulması hususunda kullanıcılara duyuruların yapılacağı, sonrasında taahhüt edilen uygulamaların hayata geçireceğiniz internet sitemiz bildirmektedir.
 7. www.dunyapara.com dilediğin zaman, kullanım koşulları konusunda gerekli olan değişiklikleri yapabilecektir.
 8. İnternet sitemize üye olunması için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin saklanması hususunda kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin kaybolması ya da diğer olumsuz durumların yaşanılmasında durumunda sitemiz herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
 9. www.dunyapara.com, koşulların değişmesi ya da kanunların değişmesine bağlı olarak bu sözleşmeyi tek taraflı olarak yürürlükten kaldırabilir, değiştirebilir ya da yeni sürümünü yayınlayabilecektir.
 10. Dunyapara.com internet sitesi herhangi bir şekilde ortaya çıkması muhtemel hukuki bir durum karşısında iyi niyetli bir şekilde ortaya çıkan sorunun çözülmesi için çaba sarf eder. Ancak bu sorun çözülemezse Ankara Mahkemelerinin yetkili olduğunu kabul edecektir.

İşbu kullanım koşulları, kullanıcıların siteye girmesi, servislerden ya da içeriklerden yararlanması ve kayıtlı bir şekilde internet sitesine üye olması sonucunda kabul edilmiş sayılmaktadır. Şayet kullanım koşulları kabul edilmiyorsa; internet sitemizden çıkmak ya da servisleri kullanmamak yeterli olmaktadır.