Bankalar

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi onayının çıkmasında en önemli etkenlerden birisi de kredi notunuzun iyi olmasıdır. Yani, kredi notunuz ne kadar çok yüksekse o kadar kolay bir şekilde kredi çıkar. Kredi notunuz iyi olması bankayla olan ilişkinizin analiz edilmesi sonucu belirlenmektedir. Kredi notunuzun yüksek olabilmesi için, borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, gelirinizin çektiğiniz kredi tutarından daha az olmaması gereklidir. Bu koşulların olması haline kredi notunuz yükselecektir. Bu şartların yerine getirilmediği zamanlarda ise kredi notunuz düşmekte ve kredi alabilmeniz zorlaşmaktadır. Fakat bazı bankalar kredi notunu önemsememektedir ve bu duruma bakmadan sizlere kredi çekebilme fırsatı sunmaktadır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangileridir?

Akbank

Akbank, kredi notuna bakmamasının yanı sıra müşterilerinden gelir belgesi istemeden kredi imkanı sunmaktadır. Bu yüzden bu avantajlı durum kredisi düşük olan birçok insana oldukça cazip geldiğinden dolayı akbank diğer rakiplerini bu konuda büyük oranla geçmiştir. Ayrıca kredi çekenlere 48 ay vade ile 20 bin TL’e kadar kredi imkanı sağlamaktadır

Fibabanka

Fibanka da kredisi düşük olan insanlara kredi çekebilmeleri için fırsat sunmaktadır. Fakat, fibabank bazı şartlara göre kredi vermektedir. Ilk olarak, kredi için birisini kefil göstermeniz gerekmekktedir. Ayrıca kefil gösterdiğiniz kişiden de ona ait gayrimenkul tapusu belge olarak banka tarafından istenmektedir. Fibabankın istediği bu şartları yerine getirdiğiniz durumunda 24 ay vade ile10 bin TL’e kadar müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Bunlara ek olarak, fibabank da müşterilerinden gelir belgesi istememektedir.

Eğer bir geliriniz varsa kredi notunuz düşük olsa da  geliriniz olduğunu belgelediğiniz durumunda bazı bankalar size ipotekli ihtiyaç kredisi altında kredi çekebilmenize yardımcı olacaktır.

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Diğer Bankalar

  • Ziraat bankası
  • Garanti bankası
  • Vakıflar bankası
  • Iş bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Yapı ve kredi bankası
  • Fibabank
  • Aktifbank

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi çekerken zorluk yaşamamak için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Genellikle en çok sorulardan bir tanesi kredi notum kaç olmalı şeklindedir. Kredi notunun en az 1100’ün üstünde olması gerek ki kredi çekmek sizin için kolay olsun aksi taktirde kredi notunuzun düşük olması durumunuzu zorlaştıracaktır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir