Banka KredileriBankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Günümüzde kolay bir şekilde kredi çekmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuzun yüksek olabilmesi için kredilerinizi düzenli bir şekilde ödemenizin yanı sıra belirli bir gelir belgeniz de olması gerekmektedir. Bu şartların yerine getirilmediği durumlarda kredi notunuz düşer ve bundan dolayı da bankalar size kredi vermez. Bu yüzden kredi notunun yüksek olması kredi çekebilmenin en önemli şartlarından bir tanesidir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Günümüz şartlarına bakacak olursak kredisini düzenli olarak ödeyemeyen bir çok insan bulunmaktadır. Bundan dolayı da kredi çekmeleri zorlaşmakta. Türkiye’deki bankalara bakacak olursak bir çoğu kredi notuna bakmaksızın , kredisi düşük olan insanlara kredi çekme imkanı sağlamaktadır. Türkiye’deki bu bankalara bakacak olursak;

  • Ziraat bankası
  • Fibabanka
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası

Kredi Notu Düşük Kişilerin Tercih Edebileceği Seçenekler

  • Teminat gösterilebilir,
  • Kefil gösterebilir,
  • Gelirine göre düşük tutarlı kredi kullanılabilir.

Kredi notunuz düşükse tercih edebileceğiniz bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki teminat göstermektir. Yani, kredi çekerken size ait taşınabilir veya taşınamaz bir malı  göstermektir. Tabi bu teminatların çekeceğiniz krediye uygun olması şartıyla olması da oldukça önemlidir. Böylece istediğiniz kredinin çıkma ihtimalini arttırmış olursunuz. Bir diğer seçenek ise kredi çekerken yanınızda bir yakınınızı getirerek kefil göstermenizdir. Bu durumda da kredi çekme ihtimaliniz artar. Çünkü ödeyemeyeceğiniz bir durumda kefil olarak gösterilen kişinin ödeyeceğini göstermektedir. Bundan dolayı da kredi ödememe riskini bankalar için azaltmaktadır.

Tabi, kefil olarak götürdüğünüz kişide de bazı şartlar aranmaktadır. Örneğin, kefil olarak göstereceğiniz kişinin kredi notu çekilecek kredi için uygun olması gerekmektedir. Bunun dışında, gelir belgesinin olması ve bir SGK’a kayıtlı olması da kredi çekimi için önem taşımaktadır. bunlara ek olarak, eğer kefil olarak gösterdiğiniz kişi evliyse, eşinden kefillik yapacağına dair izin belgesi gereklidir. Bu yüzden seçeceğiniz kefil de kredi için  oldukça önemli rol oynamaktadır. Son olarak seçebileceğiniz diğer bir yöntemse gelirinize göre kredi çekmektir. Örneğin, eğer geliriniz yüksekse ona göre biraz daha düşük limitli kredi çekerseniz kredinizin çıkma olasılığı oldukça yüksek olacaktır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir