Kredi Kartı

Kredi Kartı Yapılandırma 2019

İhtiyaç diye yapılan harcamalar kazanılan paranın üstündeyse kredi kartları bu sorun için en iyi çözüm yoludur. Belirlenen limitlere göre yapılan harcamalar nakit para harcanmadığından kullanılmıyor hissi verebilmektedir. Bedavadan gelen para veya hiç ödenmeyecek gibi algılanabilmektedir. Kredi kartı borcu ödeme günü geldiğinde bu kullanılan paraların ödenmesi zor hale gelmektedir. Ödeme yapılmaması durumunda da borçlar günden güne kat kat artarak ödenmesi daha da güç hale gelmektedir.

Borçların ödemesi banka temsilcileri tarafından sıkı bir şekilde takibi yapılmaktadır. İlk ay kredi kartı borcunun asgari tutarı ödenmediği takdirde banka temsilcisi tarafından aranarak, ikinci ay ödenmemesi durumunda bankanın ilgili birimine yönlendirilmektedir. Borçların birikmesiyle ödemeyecek hale gelindiğinde kredi kartı yapılandırılması şansı kaçınılmaz bir fırsat haline gelmektedir. Yazımızın devamında kredi kartı yapılandırması hakkında detaylara ulaşmanız mümkündür.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

2019 Kredi Kartı Yapılandırması Nedir?

2 ay yani 60 gün boyunca ödenmeyen kredi kartı borcu, hem ödenmeyen ana para hem de karta günlük olarak işlenen faizden oluşmaktadır. 2019 Kredi kartı yapılandırması ödenmeyen toplam borcu kapsamaktadır. Bankaya talebinizi bildirdiğinizde kredi kartı risk birimine yönlendirileceksiniz. Verilen bilgiler doğrultusunda ödemenizin kolay olacağı ve sizi zorlamayacak bir ödeme planı çıkarılır. Bankaların yapılandırma yapmasının sebebi müşteri kaybetmek istemediği içindir. Çünkü kredi kartları bankalar için en çok gelir kazandıran unsurlardandır. Borç yüzünden eve haciz gelmesi için kredi yapılandırması yapılması en mantıklı çözümdür.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi notunun düşük olması bile kredi kartı borcu yapılandırması için önemli değildir. Biriken kredi kartı borçları için yapılandırma yapılması her zaman mümkündür. Yapılandırma talebi için banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerini alarak talepte bulunmak mümkündür. 60 gün ödenmeyen borç olduğunda borç, kredi risk birimine aktarılmaktadır. Bankalar 9 ile 24 ay vadeli olmak üzere ödeme planı hazırlamaktadırlar. Sonuç olarak borcunuzu ödeyebilmeniz için size uygun olarak bir plan hazırlanmaktadır. Ayrıca, yapılandırma işleminde borcunuzun üzerine faiz uygulanmasını unutmamak gereklidir. Eklenecek faizle birlikte borç, uygun ödeme vadelerine bölünerek 2019 kredi kartı borcu yapılandırması yapılmaktadır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir