Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcunu Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanımı gün geçtikte yaygınlaşmaya başlıyor. Özellikle Türkiye’de de kullanımı oldukça fazlalaşan kredi kartları sayesinde insanlar faturalarını ve ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabiliyor. Bunun yaşamımıza ne kadar çok artısı ve kolaylığı olsa da ay sonu geldiğinde kredi kartında biriken borçları görünce borç ödeme yükünüz sandığınızdan da fazlalaşabilir. Bu yüzden kart harcamalarınızda oldukça dikkatli olmanız sizin ay sonunda düşük bir ödeme yapmanızı sağlayacaktır. Ancak kredi kartlarındaki ödeme ertelemesini gerçekleştirmek istiyorsanız bunu aşağıdaki adımları izleyerek kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ödeme ertelemesi için:

Eğer kredi kartı ödemenizi ertelemek istiyorsanız bunun için kredi kartı ödeme tarihinizi asla geçirmeyin. Eğer kredi kartınızın ödeme tarihini geçirirseniz bu sizin için oldukça olumsuz olacaktır. Bu sicilinize geçecektir ve kredi notunuz düşük olacaktır. Kredi kart ödemenizi yine de bir gün önceden gerçekleştirirseniz bu sizin için artı olacaktır.

Kredi kartı erteleme işlemi nasıl yapılır?

Eğer kredi kartı ödemenizi ertelemeye karar verdiyseniz öncelikle kart bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doğru öğrenmelisiniz. Eğer borcunuzun tümünü ödemek istemiyorsanız, kredi kartınızın asgari ödeme tutarını ve asgari ödeme oranını bilmeniz gerekiyor. Eğer asgari tutarı öderseniz o ayki borcunuz ertelenecektir. Borç erteleme işlemini yapmadan önce iyi düşünmelisiniz çünkü ertelediğiniz vakitte o borcu faiziyle bankanıza geri ödemek zorundasınızdır.

Kredi borç ödeme erteleme işlemini şubeden gerçekleştirebilirsiniz:

Bu işlemi gerçekleştirmek için ise size en yakın olan banka şubenize gidip işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem şubeniz tarafından da onaylanmayabilir çünkü bazı kredi kartlarında ne yazık ki ekstra atlat seçeneği yoktur ve bu yüzden şubeniz sizi reddedebilir.

Kredi kartı borç ödeme erteleme işlemi için internet bankacılığı:

Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız bunu uygulamadan da rahatlıkla yapabilirsiniz. Kredi kartları menüsünden kredi kartının ödeme bölümündeki ekranında yer alan ekstra atlat seçeneğini bulmanız yeterli olacaktır. İşleminizi buradan gerçekleştirmek ile şubeden gerçekleştirmek arasında hiçbir fark yoktur. Gerekli adımları tamamladıktan sonra ise ne zaman ödeme yapacağınız ve borcunuza ne kadar faiz geleceğini de görebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

12 Yorumlar / Başvurular

  1. Ona yanıt olarak da etrafında dönüyor. Adeta her teoriyi tokatlarak savuşturuyor. Ölmekten korkmuyor belli ki. Kredi kartı borcu falan var zaar.

  2. Kredi kartı borcu ödemek isteyen? finansal köleler, evimi temizlemek isteyenler, şoförlük yapmak ve eğitilmek isteyenler DM’e.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir