fbpx
Banka Kredileri

Konut Kredisi Yapılandırma 2019

Eğer 2019 yılında bir ev sahibi olmak istiyorsanız size müjdeli bir haberimiz var. Artık on yıl süren bir ev kredisi için 50 bin TL faiz almayın! Çünkü konut kredilerinin yapılandırma faizi çok azaldı! Bu yapılandırmadan siz de faydalanmak için bankanızı arayıp kredinizi yapılandırmanızı istemeniz yeterli!

Peki, nedir bu konut kredisi yapılandırması?

Öncesinde kullandığınız ev kredisinin ödemelerinin yeniden düzenlendirilmesine konut kredisi denir. Artık bankalar çok fazla faiz alan kişilerin zor durumda olmamasını istiyor bu yüzden de konut kredisi faizlerinin oranlarını tekrar hesaplayarak yeniden plana sokuyor. Konut kredisi yapılandırması daha çok yeni ve çok yüksek faizli kredi alan kişilere avantaj sağlarken kredi ödemesi az kalan kişiler tarafından da çok faza fark yaratmayacaktır.

İLGİLİ  Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Konut kredisi yapılandırma yapmak için:

Eğer konut krediniz varsa ve siz de konut kredisi yapılandırmasından faydalanmak istiyorsanız bunun için krediyi çektiğiniz bankaya giderek konut kredisi yapılandırma başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra ise banka görevlisi tarafından konut kredisi yapılandırma hesaplama işlemi yapılır. Size yeniden yapılandırdıkları konut kredinizin yapılandırılmış ödeme tablosunu sunarlar. Yapılandırılmış konut kredisi örneğine dikkat etmeniz gereken en önemli şey eski krediniz ile yeni çıkardıkları yapılandırılmış konut kredisi örneğinde tutan para farkıdır. Genelde konut kredisini ödeme zorluğu çekenler tarafından başvurulan bu yöntem bütçeniz için oldukça iyi olacaktır. Ancak bazı bankalar da müşterilerine kredi yapılandırma olanağını sunmuyor ve bu yüzden de müşterilerine zorluk çıkarabiliyor. Eğer siz de bu zor durumda kalanlardan biriyseniz konut kredinizi daha düşük faizle yapılandıran bir bankayı tercih edebilirsiniz. Öncelikle konut kredinizi taşımalısınız.

İLGİLİ  Denizbank Kredi Faiz Oranları 2019

Ucuz Konut Kredisi Yapılandırması Yapan Bankalar

Konut kredisi yapılandırma birçok banka tarafından uygulanmaktadır. Çok uzun süren krediler sayesinde bankalara oldukça fazla para kazandıran müşteriler için Ziraat bankası ve Akbank gibi bankalar müşterilerine oldukça yardımcı olmaya çalışıyor. Önceden %0,94 faizle ev kredisi veren bireye başka bir başka refinansman için %0.82 faizle konut kredisi önerebiliyor. Bu da konut kredisi çeken birey için oldukça rahatlatıcı oluyor.

Etiket
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3 Kişi oy verdi Ortalama puan: 4,00.

Loading...

İlgili Makaleler

17 Yorumlar

 1. Aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacak.
  Konut kredisi faizleri 1’in altına düşüyor  … @HurriyetEmlak aracılığıyla

 2. 31 Aralık’ta sona erecek Kdv ve tapu harcı indirimlerinden faydalanmak için son
  hafta. Birçok bankanın yapmış olduğu konut kredisi faizlerin geri çekilmesi ile birlikte yatırım için doğru ırsat ları değerlendirmek için ofisimize

 3. Konut Kredisi Faizleri Bu Haftayı Nasıl Kapadı, Hangi Bankalar Kredi İndirimi Yaptı, 29 Aralık 2018 Tarihli Güncel Kredi Oranları  …

 4. Arsa kredisi faiz oranları, genellikle konut kredi oranlarıyla benzerlik göstermekle birlikte bu kredi türü için her bankanın farklı uygulamaları mevcut.
  Devamı…  …

 5.  
  Gayrimenkul piyasasındaki gelişmeleri yorumluyorum. Gündem: Konut Satışları, Konut Fiyatları, Konut Kredisi , İmar Barışı ve TOKİ

  #

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close