BankalarBanka Kredileri

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara listede olan kişiler genellikle daha önceden çekmiş olduğu kredi borçlarını düzenli bir şekilde ödeyemediği için icralık olur ve bundan dolayı da merkez bankası tarafından kara listeye eklenirler.

Kara Listeden Çıkmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kara liste, yukarıda da bahsedildiği gibi müşterilerin kredi kartı borçlarını ödeyemediği durumunda icralık olurlar ve bundan dolayı da kara listeye düşmelerine sebep olmaktadır. Kara listeye girdikten sonra bu durumdan kurtulmak için ilk olarak kalan borçlarınızı düzenli olarak ödemeye devam etmelisiniz. Bu ödemeleri düzenli bir şekilde 5 yıl boyunca ödediğiniz durumunda kara listeden isminiz silinebilir. Ödemelerinizi yapmadığınız taktirde isminiz silinmeyecektir ve bu durumda da çoğu bankalar isminizin kara listesinde olmasından dolayı size kredi vermezler.

Bu yüzden kara listeden çıkmak için düzenli bir şekilde ödemelerinizi yapmaya çalışmalısınız. Eğer ödeyecek durumunuz yoksa bir kaç yerden destek alalbilirsiniz. Örneğin, bazı devlet kuruluşlarından maddi bir yardım alabilirsin. Diğer bir tavsiye ise, borcunuzun olduğu bankadan yapılandır kredisi gibi kredi çekme imkanınız bulunmaktadır. Bu imkanı kullanarak diğer borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Son olarak, bazı bankalar kara listede olsanız bile az miktarda az miktarda çekebilme imkanı vermektedir.

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara listede olanlara da bazı bankalar krediler verebilmektedir. Fakat bu durum için bazı önemli durumlar bulunmaktadır. Ilk olarak şunu bilmelisiniz ki, kara listede olduğunuz halde direkt bankaya giderseniz size kredi çıkması imkansızdır. O yüzden yapmanız gereken şey kredi kartı karşılığında nakit para almaktır. Yani, bankadan kredi kartı başvurusu yaparak nakit para aldığınız durumunda ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kara listede olanlara kredi veren bankalara bakacak olursak şu şekildedir;

  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Denizbank Bonus
  • Garanti Bonus
  • Kuveyt Bankası
  • Türkiye İş Bankası Maximum
  • Halk Bankası Paraf Kart
  • Yapı ve Kredi Bankası World Card
  • Teb Bonus
  • Ziraat Maximum

Şunu bilmelisiniz ki icralık durumundaysanız ya da eğer siciliniz kötü durumundaysa hiç bir banka size kredi vermeyecektir. Bundan dolayı da kara listeden çıkmak için tüm borcunuzu ödemelisiniz veya KBB notunuzu düzeltmeye çalışmalısınız.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir