Banka KredileriKosgeb

İşyeri Açma Kredisi 2019 (BAŞVURU ve ŞARTLARI)

Eğer işyeri veya dükkan açmak istiyorsanız devlet işyeri açma kredisi vererek size özel finansal destek sağlayabiliyor. Özellikle yeni bir işletme açmayı düşünüyorsanız bu kredi sizi büyük bir yükten kurtarabilir. Bankalar ve özel finansal kurumlar tarafından sağlanan bu işyeri açma kredileri için oldukça fazla alternatif mevcuttur.

Devletin Desteklediği İş Yeri Açma Kredisi

Son zamanlarda ülkemizde girişimcilik adına birçok fazla alana yatırım yapılmaktadır. Bunlardan özellikle kendi iş yerini açma düşüncesinde olan kişiler büyük ölçüde faydalanmaktadır. Birkaç yıdır esnaflara kredi sağlayan KOSGEB kendisine ait işyeri açma isteyen esnaf adaylarına büyük bir kolaylık sağlıyor. KOSGEB, 2019 yılında geri ödemesiz (hibe) ve faizsiz olarak esnafa büyük bir avantaj sağlamaktadır. 50 bin TL hibeli olarak size gelirken 100 bin TL’yi ise faizsiz olarak geri ödüyorsunuz. Ancak KOSGEB kredisinden faydalanmanız için öncelikli olarak KOSGEB kurs tarihlerini bilmelisiniz. Kayıt olduktan sonra ise girişimcilik eğitimine girmelisiniz ve 32 saatlik eğitimin sonunda sertifika almalısınız. Bunun dışında ilk olarak KOSGEB iş planı oluşturmalısınız ve o şekilde başvuru yapmalısınız.

Peki, KOSGEB başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Eğer KOSGEB kredisi için başvurmaya kesin olarak kararlıysanız bunun için gerekli olan belgeleri bilmeniz gerekiyor.

  • İkametgah belgesi
  • İmza beyanları
  • Muhasebeci vekaleti
  • Fatura belgesi
  • Kira ve tapu belgeleri

İş yeri Açma Kredisi çekebileceğiniz diğer bankalar:

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Eğer iş kurma gibi bir düşünüz varsa bunu Ziraat bankası yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle tarım ve hayvancılık ie uğraşan işçilere büyük destek veren Ziraat Bankası oldukça cömert bir kredi veriyor.

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi

KOSGEB ile ortak çalışan bankalardan birisi de Halk Bankasıdır. Oldukça düşük bir faiz ile iş kredisi veren Halk Bankası başvuru yapanlara oldukça çabuk bir geri dönüş sağlıyor.

Vakıfbank İşyeri Açma Kredisi

İş yeri için krediye ihtiyacı olan vatandaşlara Vakıfbank’ta büyük hizmet vermektedir. Eğer Vakıfbank’tan kredi almak istiyorsanız bunun için iş fikrinizle bankaya başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

İş Bankası İşyeri Açma Kredisi

İş yeri açmak isteyen bireylerin yanında olan bir diğer bankalardan birisi de İş Bankası. Bunun için bankaya iş yeri açma kredisi başvurunuzda bulunmanız gerekiyor. Sonucunu ise hemen öğrenebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir