İş BankasıBankalar

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

Atatürk’ün bir arzusu olarak kurulan Türkiye İş Bankası, ilk milli bankadır.

Türkiye’nin kurucusu tarafından kurulan ve bir Cumhurbaşkanı tarafından açılma şerefine nail olan İş Bankası, yine bir Cumhurbaşkanı’nın ilk genel müdürlüğü ile kariyerini ilk adımdan milli bir kuruluş olarak sağlamıştır.

Türkiye’nin en değerli bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası’nın %28,09 sermayesi halen Atatürk’ün hisselerdir.

Türkiye İş Bankası’nın Açık Olduğu Saatler

Haftanın beş günü tüm şubeleriyle hizmet veren İş Bankası, 09:00- 12:30 ile 13:30- 17:00 saatleri arasında açıktır. Hafta içi tüm günlerde ve tüm şubelerinden bankacılık hizmetleri sunan İş Bankası, hafta sonları ve resmi tatillerde çalışmamaktadır.

Bireysel bankacılık, ticari bankacılık, özel bankacılık ve KOBI bankacılık sistemleriyle faaliyet gösteren Türkiye İş Bankası, ülkenin tüm şehirlerinde, yüzlerce banka şubesi ve binlerce ATM ile hizmet veriyor.

Türkiye İş Bankası 7/24 Bankacılık

Dijital bankacılık sistemleri, telefon ve mobil bankacılık sistemleriyle kesintisiz hizmet sunan İş Bankası, 7/24 bankacılık hizmeti sunuyor. Hem ATM’lerden hem de dijital platformlardan ve çağrı merkezinden, günün her saati hizmet sağlanıyor.

Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 0 724 numarası ile 7/24 bankacılık hizmetleri sunuluyor. Telefon bankacılığı erişimleri ile tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanım sağlayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık

İnternet bankacılığı sistemi ile dijital platformlardan 7 gün 24 saat bankacılık hizmetleri sunuluyor. Mobil bankacılık hizmetleri ve internet şubesi sistemleriyle günün her saati işlem sağlanabiliyor.

KOBİ veya ticari bankacılık hizmetleri, bireysel bankacılık işlemleri, transferler, kredi kartı ve kredi ödemeleri, başvurular, bakiye sorgulama işlemleri gibi tüm bankacılık hizmetleri internet sisteminden sunuluyor.

İsbank.com.tr web sitesinden internet şubesine giriş yapılabilir veya mobil bank uygulaması indirilerek 7/24 kesintisiz bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilir. Yurt içindeki tüm banka şubelerinin iletişim ve adres bilgileri, bankamatik adresleri ve lokasyon bilgileri internet sayfasından sunuluyor.

Türkiye İş Bankası Çalışma Sistemi

Başlangıçta 1 milyon TL ile kurulan İş Bankası, günümüzde sermaye değerini 19.938.569.800 TL’ye çıkarmayı başarmıştır. Kuruluşun ilk 250 bin TL’sini bizzat Atatürk’ün dahil ettiği sermayenin günümüzdeki pay ortaklığı ise şu şekildedir;

  • İş Bankası Munzam Sandık Vakfı: %40,13
  • Atatürk Hisseleri: %28,09
  • Halka açık pay: %31,78

Yine Atatürk’ün vasiyeti dahilinde şahsi hisseleri; Cumhuriyet Halk Partisi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na vasiyetnamede yer aldığı şekilde verilmektedir.

26 Ağustos 1924 yılında kurulan Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alıyor. Bankanın tarihçesi, şirket yapısı, ortaklık yapısı ve tüm faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.isbank.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

4 farklı kategoride çalışma sistemi sunan İş Bankası; bireysel, kurumsal, özel ve KOBİ alanlarında faaliyet gösteren bankalar arasında yer alıyor.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir