Bankalarİş Bankası

İş Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Türkiye İş Bankası ATM’lerinden para yatırma ve para çekme limitleri güncellendi. 2019 yılı itibari ile yatırım ve çekim işlemlerindeki limitler artırıldı. Ancak daha yükse oranlarda yatırım ve çekim işlemi yapmak isteyen banka müşterileri, banka ile görüşme sağlayarak limitlerini artırabilirler.

Belirli oranlarda komisyon verilerek, ATM’den para çekimleri ve yatırımlarında limitlerin üstünde işlem yapılabilir. İş Bankası 2019 yatırım ve çekim limitleri için tüm detaylar, aşağıda yer alıyor.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

İş Bankası ATM’den Para Çekme Limitleri

Türkiye İş Bankası müşterileri, kartlı işlemler veya kartsız işlemler menüsünden para çekme işlemini günlük olarak yapabilirler. 2019 yılı ATM’den para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Paracard kullanıcıları günlük 2.000 TL’ye kadar ATM’den para çekme işlemi yapabilirler.

Emeklilik maaşlarını İş Bankası’ndan alanlar için herhangi bir limit kısıtlaması bulunmamaktadır. Maaşlarının tamamını veya istedikleri oranda ATM’den çekim işlemi yapabilirler. İş Bankası müşterisi olan çiftçiler, ticari hesap sahipleri veya daha yüksek oranlarda işlem yapanlar için bu oranlar daha yüksek tutulmaktadır.

Banka şubesi ile iletişim sağlayarak, ATM’den para çekme limitleri belirli oranlarda yükseltilebilir. Paracard ile minimum 10 TL’den itibaren 2.000 TL’ye kadar ATM’den para çekme işlemi yapılabilir. Komisyon ile ortalama 10- 15 TL ödeyerek para çekme limiti yükseltilmektedir.

İş Bankası kartsız işlemler menüsünden para çekme işlemi için sunulan günlük limit, 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Bluetooth veya QR kod gibi uygulamalar işe yapılan kartsız işlemler ile 3.000 TL’ye kadar sağlanmaktadır.

İş Bankası döviz hesaplarından para çekme işlemleri için sunulan günlük limitlerde ise; 100 USD, 50 EUR ve 20 GBP tutarlarından itibaren ve katları şeklinde, 800 USD, 800 EUR ve 800 sterlin’e kadar günlük para çekme işlemleri yapılabilmektedir.

İş Bankası Cebe Havale sisteminde sunulan ATM işlemleri, günlük 500 TL’ye kadar sağlanmaktadır. Cep bankacılığı işlemlerinde İş Bankası ATM’lerinden haftalık 1.000 TL ve her ay için 1.500 TL günlük para çekme limiti sunuluyor.

İş Bankası ATM’den Para Yatırma Limiti

İş Bankası bankamatiklerinden kartlı veya kartsız işlemleri kullanarak para yatırma işlemleri yapabilirsiniz. İş Bankası ATM’lerinden maksimum 40 banknota kadar yatırım işlemi sağlanıyor. Günlük yatırım limiti ise 2019 yılı için 20 bin TL’ye kadar sunulmaktadır.

Kartsız işlemler ile para yatırma için T.C kimlik numarasının girilmesi ve bir defada en fazla 40 adet banknot yatırılması gereklidir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir