ING Bank

ING Turuncu Hesap

ING, 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren global bir bankacılık şirketidir. Türkiye’ye 2007 yılında Oyak Bank’ın %100 hisselerini satın alarak giren ING, kısa zaman içerisinde büyük değişiklikler meydana getirerek müşteri sayısında artışlar yaşamıştır. “Eski köye yeni adet” sloganıyla dijital bankacılık devrini başlatan ING, özellikle mevduat bankacılığında büyük değişiklikler meydana getirmiştir. Müşteri sayısında meydana gelen artıştan ötürü nakit para rezervine ihtiyaç duyan banka, vadeli mevduat hesaplarına yüksek faizler tanımlayarak hem kendine hem de müşterilerine yüksek kazançlar sunmaktadır. Özellikle daha önce kendisi ile çalışmamış müşteri adaylarına verdiği hoşgeldin faizi ile dikkat çeken ING, bu bağlamda oldukça fazla araştırılmaya başlanmıştır durumda. Bu yazımız içerisinde bankaya ait bir mevduat hesap türü olan ING turuncu hesap hakkında merak edilen ayrıntılara girmeye çalışacağız.

ING Turuncu Hesap Nasıl Açılır?

Elinde nüfus cüzdanı olan, 18 yaşını doldurmuş her birey ING Bank üzerinden turuncu hesap açılışı yapabilirler. Yukarıda belirttiğimiz üzere dijital bankacılık devrini başlatan ING, mevduat hesap başvurularını artık internet üzerinden almaktadır.  ING Turuncu Hesap Başvurusu için BU Bağlantıya tıklayarak doğruca başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Turuncu hesap başvurusu yaparken sizlerden sadece T.C. Kimlik Numaranız ve güncel kullandığınız telefon numaranız istenecektir. İstenilen bilgileri girip bir sonraki sayfaya geçtiğinizde turuncu hesap ile ilgili bilgilendirme formları ve başvuru tamamlama bağlantısını göreceksiniz.

ING Turuncu Hesabın Avantajları

ING Bank, turuncu hesap ile beraber müşterilerine birçok ayrıcalık tanıyor. Şubesiz bankacılık sayesinde tüm işlemleri dijital kanallar üzerinden yürüten ING Bank müşterileri, e-Turuncu hesap sayesinde birikimleri üzerinden oldukça güzel kazançlar elde ediyor. ING turuncu hesabın avantajları;

  • Birikimlerini turuncu hesap içerisini değerlendiren kişiler, vade süresi boyunca herhangi bir şekilde havale, EFT ve hesap işletim ücreti ödemezler.
  • Vadeli hesabımızda yer alan birikimin bir kısmını ihtiyaç duyabilirsiniz. ING, müşterilerine vade süresince para yatırma ve çekme imkanı sunar.
  • ING turuncu hesapta vade bozulma asla olmaz. Faiz kazançları günlük olarak hesaplara yansıtılır.
  • Hesap açımı sadece Türk Lirası olarak düşünmeyin. Aynı zamanda Dolar, Euro ve Sterlin gibi dövizler üzerinden de hesap açılabilmektedir.
  • Hesaplarını dijital kanallar üzerinden açan kişiler ekstra faiz oranları kazanarak birikimlerinden daha fazla gelir getirmelerini sağlayabilirler.

ING Hoşgeldin Faizi

ING, turuncu hesap ailesine ilk kez katılım gösteren müşterilerine hoşgeldin faizi adı altında oldukça güzel bir fırsat sunmaktadır. Turuncu hesap açımını dijital kanallar üzerinden yürüten ING Bank müşterileri, e-Turuncu hesap kullanmaları durumunda 365 gün boyunca hoşgeldin faizi sunmaktadır. Hoşgeldin faizi 2019 yılı için %23,5 olarak belirlenmiş durumda. Faiz oranları ile ilgili diğer bilgiler;

ING E-Turuncu Hesap Faiz Oranları

Yukarıda da belirttiğimiz üzere turuncu hesap ailesini ilk kez katılım gösteren kişilere 12 ay boyunca %23,5 oranında bir faiz uygulanmaktadır. Sunulan bu faizin %21,5’lik kısmı hoşgeldin faizi olup kalan %2 ekstra turuncu hesap ile tanımlanmaktadır. 12 aylık sürenin tamamlanması ile beraber kadına alınabilecek faiz oranı %10’lara kadar düşmektedir. Bu nedenle ING daha çok 365 günlük birikimler için tercih edilmektedir.  ING ailesine katılım göstermek isteyen kişiler, BU Bağlantı adresi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir