ING BankBanka Kredileri

ING Banka Kredi Faiz Oranları 2019

Uygun faizli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kişiler için düşük faizli krediler INGBank’ta mevcuttur . Eğer sizde ihtiyaç kredisinden faydalanmayı düşünüyorsanız yazımızı okumalısınız.

Geçen yıl bankalar ihtiyaç kredisi için vade oranını 48 aya kadar verilebiliyordu ancak BDDK’nın vermiş olduğu kararla artık en fazla 60 ay vadeli kredi kullanabilmektedir. Siz de 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi almak isterseniz hemen INGBank’a kredi başvurusunda bulunabilir ve kredinizi hemen çekebilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

INGBANK 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Özel bankalar arasında diğer bankalara göre daha uygun faiz veren ING Bank İhtiyaç kredisi almak isteyenleri mutlu ediyor. INGBank’ta İhtiyaç kredisi faiz oranı %2.19’dan başlıyor. Sizde INGBank’tan kredi başvurusunda bulunabilir ve acil nakit ihtiyacınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Çalışan tüketicilere özel kredi, Ev hanımlarına kredi , Eğitim için kredi, Emeklilere özel kredi gibi bir çok ihtiyaç kredilerinin haricinde INGBank’tan taşıt, konut, esnaf gibi birçok kredi seçenekleri bulunabilir. INGBank’ın belirli dönemlerde duyurduğu kampanyalarını takip ederek kendinize en uygun faizli kredinizi çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunduğunuz zaman banka ihtiyaç kredisinde bulunan kişinin kredi notunu, geçmiş ödemelerini, kredi sicilini, aylık gelirini finansal durumunu inceler. Bu inceleme işlemi Kredi Kayıt Bürosu (KKB) yani bilinen ismiyle kredi notu sisteminden sağlanır. Bir kişinin bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilmesi için kredi notunun en az 1400 puan seviyelerinde olması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük oranlarda ise kredi başvurusu yapmadan ilk yapacağınız şey olarak kredi notunuzu yükseltmek için çaba sarf etmenizdir

Kredi başvurusunu bankaya yaptığınız anda hızlı bir şekilde değerlendirme süreci başlar. Kredi notunuz incelendikten sonra kredi değerlendirme merkezi kredinin sonucunu belirler. Kredi başvuruları yoğun olmadığı zamanlarda krediniz genelde aynı gün içerisinde verilebiliyor. İhtiyaç kredilerinde yoğunluk zamanlarında ise kredi başvuru değerlendirme süreci 3 güne kadar uzayabilir. Konut ve taşıt kredilerinde bu süreç 1 haftayı bulabilir.

INGBANK 2019 Konut Kredisi Faiz Oranları

Özel bankalar arasındaki bankalardan birisi de INGBank’tır. Konut kredileri 120 aya varan vadelerle verilir, konut kredisi alabilmeniz için öncelikle kredi şartlarına uyum sağlamanız gerekmektedir.  Genel olarak geçtiğimiz yıllarda konut kredileri günümüzden daha yüksek orandaydı. Şu anda ise döviz piyasasının düşmesi sonucunda faizlerde de tekrar düşüşler yaşanmıştır. Ev kredisi almak isteyenlere bir kolaylık olmuştur. Sizlerde kredi çekerek ev almayı düşünüyorsanız INGBank bankasından en uygun faizle kredi alabilirsiniz. INGBank’ta kredi faiz oranı %2.01 olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranları güncel koşullara göre değişebildiğinden dolayı kredi kullanmadan önce bankadan güncel oranları temin ediniz.

Gerekli evraklar:
 Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,

Serbest Meslekler için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
Ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi,

Maaş gelir belgesi,
 Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
Başvuru formununuz

Ne var ki konut kredileri ihtiyaç kredileri gibi aynı gün içerisinde sonuçlanamıyor . Başvuru yapıldıktan sonra öncelikle kredi notu, banka geçmişi, kredi sicili, finansal durum gibi özelliklerinizi banka kontrol ediyor. Eğer krediye “ön onay” verilirse bu aşamadan sonra ekspertiz evi kontrol etmeye gidiyor ve piyasa ederini oluşturarak hazırladığı raporu bankaya sunuyor. Bu işlemden sonra ise banka krediyi onaylarsa, evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi verebilir. Yani 100.000 TL piyasa değeri olan bir eve en fazla 80000 TL konut kredisi veriliyor , geri kalan yüzde yirmilik kısmı krediyi alacak kişi “peşin” olarak bankaya ödemesi gerekiyor . Kredi değerlendirme süreci çoğunlukla 3-5 gün içerisinde sonuçlanabiliyor fakat eksik evrak olma durumunda yada yoğunlukta 1 haftaya kadar çıkabiliyor.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir