Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

ING Bank Bireysel Emeklilik Telefon Numarası

ING Bank bireysel emeklilik telefon numarasına dileyen herkes bağlanarak soru ve taleplerini iletebilir. Bankanın bireysel emeklilik sistemine katılım göstermek isteyenler, 444 1 666 numaralı ING Bank bireysel emeklilik müşteri hizmetleri hattını arayabilir. Bu sayede bankanın şubesine gitmeye gerek kalmadan telefon bankacılığı ile istenilen işlemler kolay bir şekilde yapılabilir.

ING Bank Özel Bankacılık İletişim

ING Bank özel bankacılık iletişim numaraları sayesinde müşteriler, bireysel emeklilik ile ilgili işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilir. Aşağıda ING Bank’ın müşterilerine sunmuş olduğu özel bankacılık iletişim numaraları ile ilgili detaylar yer alır:

 • (0 216) 362 82 02: İstanbul
 • (0212) 287 73 77: İstanbul
 • (0216) 368 24 92: İstanbul
 • (0216) 405 20 00: İstanbul
 • (0212) 335 19 24: İstanbul
 • (0322) 429 10 99: Adana
 • (0312) 442 67 01: Ankara
 • (0242) 324 86 26: Antalya
 • (0224) 275 48 00: Bursa
 • (0232) 464 42 60: İzmir

Yukarıda verilen ING Bank özel bankacılık iletişim numaraları ile müşteriler ikamet ettikleri yerdeki bankanın hattını arayarak daha çabuk bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilir.

ING Bank Bireysel Emeklilik Hangi İmkânları Sunar?

ING Bank bireysel emeklilik birçok imkânlar sunmaya devam ediyor. Bireysel emeklilik sisteminin en büyük amacı, çalışanların emekli olmadan önce sistemde birikimler yapmasına yardımcı olarak emekli oldukları zaman gelecekleri için kullanacakları parayı temin etmesini sağlamaktır. Aşağıda ING Bank bireysel emekliliğin yararları ile ilgili açıklamalar sırasıyla verilmektedir:

 • ING Bank bireysel emeklilik ile çalışanlar 56 yaşında erken emekli olma şansına sahip olur.
 • Bunun yanı sıra ING Bank bireysel emekli sistemine 18 yaşını dolduranlar da katılabilir.
 • Sisteme katılmak için SGK’lı olma zorunluluğu yoktur. İsteyen herkes bireysel emekliliğe katılabilir.
 • Bireysel emeklilik sistemine ev hanımları ve öğrenciler de katılabilir. İllaki bir işte çalışılmasına gerek yoktur. Sadece dışarıdan her ay düzenli bir şekilde katkı payının ödenmesi yeterlidir.
 • Katkı paylarının her ay %3 oranında ödenmesi durumunda devlet %25 oranında para yardımında bulunur. Bununla birlikte 56 yaşını doldurup sistemde en az 10 yıl kalanlar ise devletin bütün para yardımlarından %100 oranında yararlanabilir.

Yukarıda verilen imkânlardan yararlanmak isteyenler, müşterisi oldukları bankanın şubesine veya çalıştıkları işyerine müracaat ederek ING Bank bireysel emeklilik sistemine katılabilir.

ING Bank Bireysel Emekliliğe Başvuru Yapma

ING Bank bireysel emekliliğe başvuruda bulunmak için müşterilerin ING Bank şubesine gitmeleri gerekir. Bankaya gittikten sonra yetkili görevlilerin sisteme katılım için verdikleri başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalıdırlar. Formun doldurulmasından sonra bireysel emeklilik sözleşmesi yapılarak başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Katılımcılar ING Bank bireysel emeklilik sistemine başvuru yaptıktan 2 gün sonra sistemin içerisinde yer alır. Bu sayede çalışanlar, emekli olmadan önce yatırım ve birikim yaparak geleceklerini güvence altına alma şansını elde eder.

ING Bank Bireysel Emekliliğe Devlet Destek Sağlar Mı?

ING Bank bireysel emeklilikte devlet desteği her koşulda sağlanır. Özellikle sisteme katılan herkes her ay katkı payını ödedikleri için devletten %25 oranında para desteği alır. Bunun dışında bireysel emeklilik sisteminde kalma durumlarına göre de devlet para desteği sağlar. Aşağıda bireysel emeklilikte kalma sürelerinin sayısına göre devletin sağladığı desteklerin oranları detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Bu oranlar şu şekildedir:

 • Sistemde 3 yıldan az kalanlar devletten hiçbir destek alamaz.
 • Bireysel emeklilik sisteminde 3-6 yıl arasında kalanlar %15 oranında devlet desteğini sağlayabilir.
 • 6-10 yıl arasında kalanlar ise devletten %35 oranında para alır.
 • 10 yıldan fazla kalıp 56 yaşını dolduranlar emekli olmaya hak kazandıklarından dolayı sistemden ayrıldıktan sonra devletin bütün imkânlarından faydalanabilir.

Yukarıda verilen oranlar ile bireysel emeklilikte para biriktirenler paralarının üzerine ek gelir koyabilme olanağını elde eder. Bu olanaklardan yararlanmak isteyen herkes, bankanın bireysel emeklilik sistemine katılmak için başvuruda bulunabilir.

ING Bank Bireysel Emeklilikten Cayma Hakkı Var Mı?

ING Bank bireysel emeklilikten cayma hakkı vardır. Bu hakkın kullanılması için verilen zamanın çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. ING Bank bireysel emeklilikten ayrılmak için sisteme katıldıktan 2 ay sonra iptal işlemleri gerçekleşmelidir. 2 ay içerisinde bankanın şubesine gidilerek iptal dilekçesinin eksiksiz bir şekilde doldurulup verilmesi durumunda sistemden ayrılanlar herhangi bir ücret ödemez. Fakat 2 ay süreyi geçirenler iptal işlemlerini yaptıktan sonra stopaj vergisini ödemek zorundadır. Bu yüzden zamanında sistemden çıkılması gerekir. Sistemden çıkma işlemleri telefon bankacılığı aracılığı ile de yapılabilir. Müşteriler, 444 1 666 numaralı ING Bank çağrı destek hattını arayarak müşteri temsilcisinin yönlendirmeleriyle beraber sistemden çıkma talebini tamamlayabilir.

ING Bank İletişim

ING Bank iletişim kanalları kullanılarak bireysel emeklilik ile ilgili bütün işlemler kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Bunun için katılımcılar ING Bank bireysel emeklilik sistemine katılmak için bankanın 0850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetlerini aramalıdır. Müşteri hizmetleri her saatte faaliyet gösterir. Dileyen herkes bireysel emeklilik işlemlerini her zaman yaptırabilir. Bu sayede bankanın şubesine gitmeye ihtiyaç duyulmadan ING Bank’ın telefon bankacılığı aracılığı ile bütün emeklilik işlemleri halledilebilir.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir