Banka Kredileri

İhtiyaç Kredisi 2019 (Hesaplama ve ŞARTLARI)

Krediler genel olarak 2 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar bireysel ve ticari kredilerdir. Kredi türlerinin alt bölümü olarak da bilinen ihtiyaç kredileri ise eğitim kredisi, tatil kredisi gibi kredileri kapsamaktadır. İhtiyaç kredisi, krediler arasında en fazla tercih edilen kredilerin başında gelmektedir. Günümüzde birçok insan genellikle nakit paraya ihtiyaç duydukları zaman ihtiyaç kredisine başvururlar. Fakat, bu başvuruyu yaparken gerekli olan şartları veya belgeleri bilmeden gittikleri için başvuruları olumsuz bir şekilde sonuçlanır. Peki, kredi alırken uyulması gereken şartlar veya gerekli belgeler nedir bir de onlara bakalım.

İhtiyaç Kredisi Şartları

Her bankanın belirlediği şartlar ve belgelerin yanında yasal olarak sunulması gereken şartlar da bulunmaktadır. Kredi şartlarına bakacak olursak ilk olarak kredi çekmek istiyorsanız yaşınızın 18’den az olmaması gerekmektedir. Ayrıca, kredi çekebilmeniz için bir iş sahibi olmanız gerek ki gelirinizi bankaya göstermelisiniz. Bunlara ek olarak SSK kaydınız olmalı ve son 3 ayınızın dolmuş olmalı. Bunun dışında bankalar bazen kredi çekmek isteyenlerden kefil istemektedir. Gerekli gördükleri durumlarda sizden bir kefil göstermenizi isteyebilirler. Son olarak, en önemli konulardan bir tanesi de önceki kredilerinizi veya faturalarınızı düzenli olarak ödemiş olmanızdır. Eğer eski döneme ait borcunuz veya düzensiz ödemeleriniz olduğu durumlarda krediniz çıkmayabilir.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı veya varsa pasaport veya ehliyet yanınızda bulunması gereken belgelerin başında yer almaktadır.
 • Bir diğer gerekli olan belge ise gelir belgesidir. Bunun için maaş bordrosu veya emekliyseniz hesap cüzdanı sizin için yeterli olacaktır.
 • Son olarak yanınızda ikametgah bulunmalıdır yada başvuran kişinin adına ait gelmiş olan son 3 aylık faturalar da olabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

İhtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyen insanlar farklı yöntemlerle başvurabilmektedirler. SMS, mobil bankacılık, telefonla bankayı arayarak veya banka şubesine giderek de başvurularını yapabilmektedirler. Eğer SMS ile başvuru yaptıysanız veya mobil bankacılık yoluyla başvurunuzu bildirdiyseniz başvurduğunuz banka tarafından birkaç dakika sonrasında başvuru olumlu veya olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bankanızı telefon ile arayarak başvuru yapmak istiyorsanız yaklaşık olarak 5 veya 10 dakika arasında cevaplamaktadır. Kısacası, en hızlı sonuçlanan kredilerden bir tanesi ihtiyaç kredisidir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir Yorum / Başvuru

 1. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir