Finans

Galeriden Senetle Peşinatsız Araba Nasıl Alınır

Günümüzde birçok insan kredi çekmek için bankalara başvuru yapmaktadırlar. Son yıllarda çekilen kredi türüne bakacak olursak, taşıt kredisi en fazla talep gören kredilerden biridir. Fakat, Bankalardan kredi çekebilmek oldukça zorlaşmıştır. Herhangi bir gelirinin olmaması veya kredi notunun düşük olması gibi birçok nedenlerden dolayı bankalar kredi vermemektedir. Böyle durumlarla karşılaşan birçok insan kredi çekmek için başka yollara başvururlar. Bunlardan bir tanesi de senetle peşinat olmadan ihtiyacı olanı karşılamaktır. Bu yüzden taşıt kredisi çıkmayan birçok insan da senetle galeriden araba almaya başvurmaktadır.

Peşinatsız Senetle Araba Almak

Galeriden peşinatsız bir şekilde araba alabilirsiniz. Fakat, gitmek istediğiniz galerici sizin için güvenilir olması gerekmektedir. Aksi taktirde birçok dolandırıcılık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden galerinin ya tanıdık aracılığıyla olmalı ya da iyice araştırılmış bir yer olması oldukça önemli bir konudur. Diğer bir konu ise, galeriye gittiğinizde size uygun olan arabayı seçtikten sonra yapmanız gereken peşinatsız senet almak istediğinizi galericiye belirtmek. Yani, bankalarda olduğu gibi bu gibi durumlarda peşinatları belirlemede sıkıntı yaşanılmaz. Genellikle satıcı kendi adına kredi çekerek o şekilde ödemenizi de isteyebilmektedir ya da kendi imkanları dahilinde size istedikleri gibi kredi sunabilmektedirler. Son olarak, bazı gerekli noter işlemlerinin yapılmasıyla birlikte artık arabanızı alabilirsiniz.

Galeriden Senetle Araba Almanın Riskleri

Galeriden senetle araba almanın birçok riskli olduğu durumları olsa da bunları engelleyebilirsiniz. Öncelikle, eğer hiç arabadan anlamıyorsanız veya hiç senetle alakalı bir işiniz olmadıysa, oraya giderken yanınızda tecrübeli bir yakınınızı almanızda fayda vardır. Çünkü, günümüzde dolandırıcılar oldukça fazladır ve anlamadığınız durumlarda bunları fark edemeyebilirsiniz. Bu yüzden araçtan anlayan birisiyle giderseniz sizin için sorun olmayacaktır. Bir diğer sorunlardan bir tanesi de senetle aldığınız arabanın faizi daha fazla olmasıdır. Yani, senetle araba almak istiyorsanız bankalarda ödeyeceğiniz faizlerden daha fazla faiz ödemek zorunda olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Son olarak, tek bir senet yapmak yerine her ay ödeme yapacağınız kadar senet yaptırtmaya dikkat edin. Böylece siz ödedikçe senedinizi yok ederek borcunuzdan da düşmüş olursunuz.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya Değer :)

Close