Banka Kredileri

Evlilik Kredisi 2019

Kamu bankaları ve özel bankaların sunduğu devlet destekli evlilik kredisi 2019 kampanyaları, başvuru şartlarına uygunluk gösteren tüm Türk vatandaşları için sunuluyor. Faizsiz evlilik kredisi ve çeyiz hesapları gibi seçeneklerle sunulan kredi olanakları 3.000 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor.

40 bin TL devlet desteği kredi seçeneği ve özel banka kredilerinin yanı sıra katılım bankalarının kredi seçenekleri sunuluyor.

Evlilik Kredi Başvurusu

Düğün yapacak olanlara verilen devlet destekli kredi, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank ve Garanti Bankası aracılığı ile sunuluyor. Evlilik kredisi başvuru şartları, kredi içeriğine göre farklılık göstermektedir. Çeyiz hesapları genellikle birikim hesapları türünde sunulan seçeneklerdir.

Faizsiz düğün kredileri içinse, başvuru yapacak olan kişinin T.C kimlik belgesi, maaş bordrosu, evlilik belgesi gibi seçenekler sunuluyor. Şubat 2019 itibari ile sunulan evlilik kredisi kampanyaları, evlenecek çiftler için 5 bin TL + 5 bin TL seçeneğiyle toplamda 10 Bin TL olarak sunuluyor. Çeyiz hesabı uygulamasında minimum 3 yıl hesaba yatırım yapmak gereklidir.

105 TL ve 1000 TL arasında yapılan yatırımlar ile 4.223 TL ile 4.750 TL arasında devlet desteği katkısı sunuluyor. 36 ay ve 48 ay çeyiz hesabı yatırımlarına göre hibe kredisi oranı belirleniyor.

Evlilik Kredisi Hesaplama

Devlet destekli çeyiz hesabı uygulaması 3, 4 ve 5 yıl seçeneklerinde sunuluyor. 3 yıl düzenli yatırım yapan kişiler, devlet katkı payından yararlanabilirler. 36 ay ve 47 ay yatırım yapan kişiler, destek katkı payından %10 oranında yararlanarak 4.223 TL alabilirler.

Çeyiz hesabı kampanyasında 48- 59 ay arası yatırım yapan genç çiftle ise %15 oranında yararlanım ile 4.751 TL devlet desteği alabilirler. 60 ay boyunca yatırım yapan kişiler ise devlet teşviklerinden tam olarak yararlanabilir ve 15.000 TL’nin tamamını alabilirler. Evlilik kredisi hesaplama, katılım süresine ve yatırım oranlarına göre belirleniyor.

Evlilik Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası evlilik kredisine başvuru yapmak için öncelikle çeyiz hesabı oluşturulması gereklidir. Bankanın sunduğu ihtiyaç kredileri kategorisinde de evlilik kredisi seçenekleri sunuluyor. Kamu bankalarından ayrıca Halkbank ve Vakıfbank seçenekleriyle de evlilik kredisi sunuluyor.

Evlilik kredisi başvuru şartları arasında T.C kimlik belgelerinin olması gereklidir. Pasaport veya ehliyetler ile de kredi başvurusu yapılabilir. Başvuru belgeleri arasında;

  • Adres beyannamesi
  • Kredi başvuru sahiplerinin adına düzenlenen abonelik faturası (elektrik, su, doğalgaz vs.)

Bulunuyor. Banka şubelerine doğrudan başvuru yapılarak, çeyiz hesabı oluşturulur. Sonrasında ise kaç yıllık kampanya olduğu belirlenir ve yatırım miktarı belirlenerek ödeme planı oluşturulur.

İhtiyaç kredisi başvurusu içinse, başvuru sahibinin niteliğine göre belge talep ediliyor. SGK kayıtlı çalışanlar için maaş bordroları, kamu çalışanları için çalışma belgeleri gereklidir. Çalışmayan kişiler için kredi seçeneği ipotek veya kefil seçenekleri ile sunuluyor.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet ve özel banka kuruluşlarından evlilik kredi başvurusu yapmak için, bankaların prosedürlerine göre belgelerin sunulması gereklidir. 12 ay 36 ay arasında vade seçenekleri ile sunulan evlilik kredileri, faiz oranlarına göre farklılık gösteriyor.

Evlilik kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir gibi konular için tüm bankaların resmi internet sayfalarından erişim sağlanabilir. Devlet desteğinden faydalanmak içinse çeyiz hesabı oluşturarak minimum 3 yıl düzenli ödeme yapılması gereklidir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası evlilik kredi kampanyasının yanı sıra Vakıfbank düğün kredisi, Kuveyt Türk düğün kredisi, Türkiye Finans evlilik kredisi, Yapı Kredi evlilik kredisi ve Garanti Bankası düğün kredisi seçenekleri bulunuyor. Evlilik kredisi veren bankalar listesine alternatif olarak uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunuyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Ziraat Bankası çeyiz hesabı kredi desteğinden yararlanmak için 18 ve 24 yaş arasında olmak gereklidir. Ancak üniversite mezunları için 26 yaşına kadar başvuru yapılabilir. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak ve sicilin temiz olması gereklidir. Devlet teşviğinden yararlanmak isteyen kişilerin daha önce evlenmemiş olmaları gereklidir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kapsamında sürdürülen proje dahilinde, Ziraat Bankası evlilik kredisi için başvuru yapılabilir. İlk yıl geri ödeme zorunluluğu olmayan kredi, 10 bin TL’ye kadar kullanılabiliyor. 36 ay vade seçeneğiyle sunulan evlilik kredisi uygun faiz seçeneğiyle sunuluyor. Ayrıca ilk yıl çocuk olması halinde, kredi ödemesi bir yıl daha erteleme opsiyonuyla sunulur.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası evlilik kredi başvurusu iki farklı seçenekte sunuluyor. Çeyiz hesabıyla birlikte sunulan hibe kredi desteği ve düşük faizli evlilik kredi seçeneği, devlet destekli evlilik kredi başvurusu belgelerini belirlemektedir. Çeyiz hesabı için yalnızca T.C kimlik belgesi ile başvuru yapılması yeterlidir.

Ancak evlilik kredisi kullanımı için ikametgah belgesi, çalışma belgesi ve maaş bordrosu gibi kredi başvuru belgeleri gerekiyor. Özel bankaların kredileri için de sunulan kredi şartlarına göre başvuru yapılabilir.

Faizsiz Evlilik Kredisi

Katılım bankaları aracılığı ile sunulan faizsiz evlilik kredileri İslami şartlara uygunluk dahilinde yapılan evlilikler için sunuluyor. Faizsiz evlilik kredisi başvuruları için Kuveyt Türk Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası kredi başvurusu yapılabilir.

2019 evlilik kredisi veren bankalarda uygun faiz seçeneği, devlet destekli bankalar aracılığı ile sunuluyoruz. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank evlilik kredisi kampanyaları uygun faiz oranları ile sunuluyor.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir