Banka Kredileri

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2019

Türkiye genelinde ülkemiz engelli vatandaşlarımız için bir çok imkanlar sağlamaktadır. Yaşamlarının kolay bir şekilde sürdürebilmeleri için bir çoğu aylık olarak maaş almaktadır. Bunun yanı sıra az faizli olup, uzun vadeli krediler de çekebilmektedirler. Fakat, bunun için de bankalar tarafından belirlenen bazı şartlar vardır. Tabi, her bankanın istediği şartlar birbirinden farklıdır. Genel olarak istenilen şartlara bakacak olursak;

  • İlk olarak T.C vatandaşı olmaları gerekmketedir.
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Engelli bireylerin muhakkak kendine ait gelir durumu belgesi
  • Kişilerin banka kredi notlarına ve sicillerinin krediye uygun olması
  • Engelli maaşınız hacizlik bir durum olmaması gerekmektedir.
  • Yapılan harcamaların miktarı da kredi için etkili olmaktadır.
  • Toplam borç durumu veya geçmiş döneme ait borçlarının düzenli olarak ödenmiş olup olmaması.

Ziraat Bankası Engelli Kredisi 2019

Ziraat bankası engelsiz destek adı altında bir çok engelsiz vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredilerin çoğu uzun vadeli 60 aylık bir vade imkanı da vermektedir. Bunun yanı sıra diğer imkanlara bakacak olursak ziraat bankası engelleri vatandaşlarımıza BES bireysel emeklilik sistemi,uygun faizli ihtiyaç kredisi, ziraat sigorta indirimleri ve 48 ay vade uygun faizli araç kredisi gibi bir çok fırsatları sağlamaktadır.

Vakıf Bankası Engelli Kredisi 2019

Vakıf bankası da engelliler için bir çok avantaj sunan bankalardan bir tanesidir. Vakıfbank engelli vatandaşlara ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredileri için imkan sağlamaktadır. Vakıfbankası verdiği kredi imkanlarının dışında engelli vatandaşlarımız için engelsiz yaşam kapsamında yaptığı onlara uygun ATM’lerle onlara destek vermektedir.

Garanti Bankası Engelli Kredisi 2019

Garanti bankası da yukarıdaki diğer bankalar gibi engelli insanlar için bir çok avantajlar sunmaktadır. Engellilere verilen krediler faizsiz bir şekilde olmasının yanı sıra uzun vadeli krediler de vererek onlara bu şekilde destek vermektedir. Ayrıca, garanti bankası engelliler tarafından en çok tercih edilen bankalardan bi tanesidir. Hem taşıt kredisi hem de ihtiyaç kredisi vererek 48 aylık vade ile krediye göre bazen sıfır faizli krediler bazen de uygun faizli kredilervererek engellilere bir çok uygun avantajlar sunmaktadır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir