Banka Kredileri

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

İhtiyaç kredisi almak için başvuru yaptıktan sonra önünüze bir çok evrak getirilmektedir. Bu evrakların bir kısmı ise sigortadır. Çünkü bankaların genellikle kendilerine ait sigorta şirketleri vardır ve kredi verilirken bu sigortayı yapmayı şart koşarlar. Bu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bir de dosya masrafı denilen bir kalem ücreti vardır. Bu ücreti ödedikten sonra tekrar bankaya başvurarak bu ücreti geri tahsis edebilirsiniz. Bunun dışında her hangi bir masraf bulunmamaktadır.

Burada size daha popüler olan bankaların ihtiyaç kredi faiz oranlarını vereceğim. Bu bankaların faiz oranlarına bakarak bir ortalama çıkartmanız mümkün olacaktır.

15 Bin TL’lik ihtiyaç kredisinin faiz oranları şu şekildedir;

Vakıfbank kredi faiz oranları tüm vade seçenekleri için tek geçerli faiz oranı %1.79’dur.

Akbank kredi faiz oranları 12 ay için %2.40, 24 ay için %2.38, 36 ay için %2.32, 48 ay için %2.30. 60 ay için %2.24 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir.

CepteTEB kredi faiz oranları tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %1.99’dur.

İş Bankası kredi faiz oranları tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %2.20’dir.

Garanti Bankası 24 aya kadar vade için %2.35, 36 ay vade için %2.29, 48 ay vade için %2.25, 60 ay için %2.24 faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası kredi faiz oranları tüm vade seçenekleri için faiz oranı %1.53’dür.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi kişilerin ihtiyacı olduğu an gidip başvuruda bulunarak alabileceği en kolay kredi türü diyebiliriz. Çünkü ihtiyaç kredileri ortalama bir saat içerisinde tüm evrak işlemlerini bitirerek paranızı alabilirsiniz. Konut kredisi gibi ekspertiz ücreti ve rehin ücreti ödemezsiniz, zaman olarak da ihtiyaç kredisi çok kısa zaman içerisinde halledilir. Konut kredilerindekiler gibi günleri bulmaz. İhtiyaç kredisini almak için bankada ki skor oranınız önemlidir.

İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

İhtiyaç kredisini genel olarak herkes alabilir. Ancak daha önceden oluşan bir borç birikintisi bulunuyorsa alamayabilirsiniz. Daha önceden almış olduğunuz kredileri aksatmışsanız veya ödeme yapmadığınız zaman banka skor oranınız düşmektedir. Bu oran tüm bankaların görebildiği bir skor oranıdır. Skor oranınız eğer belli bir seviyenin altındaysa eğer kredi alamazsınız. Buna çözüm olarak kefil gösterebilirsiniz. Ancak bu kefiller de devlet memuru olma şartı ve son çıkan kanuna göre kefiller evli ise eşleri ile beraber bankaya gidip imza atmaları istenmektedir. Bu sebepten kefil bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir