Banka KredileriBankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Günümüzde emekliler ekonomik şartlarımız nedeniyle aldıkları maaş az gelmekle beraber geçimleri zorlanmaktadır. Gün geçtikçe geçim sıkıntısının artmasından dolayı emekliler para ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bankalara kredi için başvurmaktadır. Ancak, bankaların kredi için verdikleri faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı birçok emekli bundan yakınmaktadır. Faiz oranlarının bu kadar fazla olması halinde emeklilerimiz için kredi çekmek oldukça zor bir durum haline gelmektedir. Bu yüzden, emeklileri desteklemek amacıyla bankaların çoğu emekliler için bol avantajlı krediler sunmaktadır. Bankalar tarafından verilen faizsiz krediler sayesinde emekliler maddi sıkıntı yaşamayacaklardır.

Emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek?

Ülkemizde henüz faizsiz kredi onaylanmamasına rağmen bu haberden sonra emeklilerimiz için bu durum oldukça umut verici olmuştur. Fakat bilinen son habere göre bu konuya yakın olan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara bakacak olursak; Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbankası bu bankaların başında yer almaktadır. Yani, bu kredi onaylandığı durumda bu 3 bankadan faizsiz bir şekilde kredi alabilmektesiniz. Tabi, diğer krediler gibi emeklilere verilecek faizsiz kredinin de istediği bazı şartları bulunmaktadır. Bankanın kredi vermesi için istediği şartlar şu şekildedir;

  • Herhangi bir bankaya borcunuzun olmaması gerekmektedir.
  • Kredi çekmek istediğiniz banka maaşınızı çektiğiniz bankayla aynı banka olması gerekmektedir.
  • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir.
  • Herhangi bir önemli hastalığınızın olmaması gerekmektedir.
  • Yaşınızın bankanın istediği aralıkta olması gerekmektedir.
  • Akıl durumunuzun iyi olduğunu gösteren bir belge olması gereklidir.
  • Çekmek istediğiniz kredinin taksit oranı maaşınızın %70’ni geçmiyor olması.
  • Hakkınızda yapılan bazı soruşturmaların olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Emekliler İçin Uygun Faiz Oranlarıyla Kredi Seçenekleri Sunan Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Halkbank

Halkbankası emekliler için düzenlenen mutlu emekli ihtiyaç kredisi altında birçok fırsat sunmaktadır. Emekliler 50 bin TL’e kadar 36 ay vade ile kredi çekebilmektedir. Ayrıca halkbankası emekliler için uygun faiz oranları da sunmaktadır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Türkiye İş Bankası

Türkiye iş bankası emekliler için %1,52’den başlayan faiz oranlarıyla oldukça uygun faiz oranlarıyla emekliler uygun kredi vermektedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

Ziraat bankası emekli müşterilerine hem konut kredisi hem de ihtiyaç kredisi çekebilmek fırsatları sunmaktadır. Emekliler konut kredilerini en fazla 100 bin TL çekebilirken ihtiyaç kredilerinin limitleri ise 20 bin TL ‘e kadardır. Ayrıca, ziraat bankasının emekliler için sunduğu kredi faizine bakacak olursak 36 aya varan vadeler ile %2,27’dir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir