Denizbank Kurtaran Hesap

Dünya Para olarak bu yazımız içerisinde Denizbank Kurtaran Hesap hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Denizbank, müşteri odaklı bir çalışma sistemine geçmiş, gelen talepleri en iyi şekilde incelemeye karar vermiştir. Kurtaran hesap sayesinde müşteri sayısını artırmayı hedefleyen banka, kısa süre içerisinde binlerce müşteri edinmeyi başarmıştır. Kurtaran Hesap ile ilgili bilgi verecek olursak; Kurtaran Hesap sahipleri, hesaplarında para olmasa bile Havale ve EFT emirleri verebiliyor. Bununla beraber fatura ödemelerini yapabiliyor, kira, okul ve kredi taksitlerini ödeyebiliyor, POS Alışverişleri ile tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Kurtaran Hesap Özellikleri

Kurtaran Hesap, Kredili Mevduat Hesabı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sistemde tüketicilerin banka hesaplarında yeteri kadar para olmaması durumunda devreye girerek ödeme dengesinin bozulmasının önüne geçiyor. Tüketicilerin ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapmalarını sağlayan Kurtaran Hesap, kredi notlarının düşmemesini de sağlıyor. Hemen hemen birçok bankada bulunan Kredili Mevduat Hesapları, bir nevi kısa süreli kredi olarak da düşünülmelidir.

Kurtaran Hesap sahipleri, kendileri için oluşturulmuş limiti istemeleri durumunda nakit olarak da çekebilirler. Bununla beraber Denizbank Banka Kartı ile POS cihazları üzerinden alışverişlerde de kullanılabilir. Kısa vadeli olarak sunulan bu nakit desteği Denizbank’ın müşterine 365 gün sunduğu bir hizmettir. Bu hesap türü üzerinden kullanılan kredi mevduat için elbette bir faiz ödemesi yapılmaktadır. Faiz ödemesi dışında herhangi bir masraf ve ücret talep edilmez.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları

Kurtaran Hesap’ta kullanılan bakiye Kredili Mevduat Hesabından tahsis edilmektedir. KKDF ve BSMV masrafları hariç olarak tahsil edilen oranı %2,02’dir. Kullanılan bakiyeler için hesap kesim tarihi her ayın son iş günü olarak belirlenmiştir. Faiz, kurtaran hesabın kullanıldığı süre üzerinden yansıtılmaktadır. Belirlenen son ödeme günü geçilmesi ile beraber hem gecikme faizi hem KKDF hem de BSMV masrafları ilave edilmektedir.

Kurtaran Hesap Başvuru Şartları

Kurtaran Hesap fırsatlarından haklarından yararlanmak isteyen Denizbank müşterilere, başvuru işlemlerini hem Denizbank şubeleri üzerinden hem de SMS üzerinden gerçekleştirebilirler. Cep Telefonu üzerinden başvuruda bulunmak için “KURTARAN” yazıp bir boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaralarını yazan kişiler 3280’e mesaj gönderebilirler. Başvuru sonucu genellikle 5 dakika içerisinde SMS üzerinden iletilecektir. Başvurusu onaylanan Denizbank müşterilere, kendileri için oluşturulmuş limit ve detayları SMS üzerinden alacaklardır. Şube üzerinden başvuruda bulunacak kişiler yanlarına ikametgah belgesi ya da üzerine kayıtlı bir fatura getirmesi gerekiyor.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım

Denizbank müşterileri, istemeleri durumunda kendilerine tahsis edilen kurtaran hesabı taksitli alışverişlerde de kullanabilirler. İnternet alışverişleri başta olmak üzere Denizbank ile anlaşmalı olan tüm üye işyerlerinden kurtaran Hesap ile taksitli alışverişler yapabilirsiniz. Taksitli alışverişlerin detayları;

  • Denizbank müşterileri, kurtaran Hesap ile minimum 200 TL ve üzeri alışverişlerde taksit kullanabilirler. Taksit tutarı 3, 6, 9 ya da 12 ay üzerinden oluşturulabilir.
  • Taksitli alışverişlerde ilk taksit bir sonraki ayın son iş günü ödenmelidir.
  • Denizbank müşterileri, eğer istemeleri durumunda banka hesaplarında para varsa bile kurtaran hesabın limiti dahilince taksitli alışveriş yapabilirler.
  • Belirlenen vade günü geldiğinde taksit borcu ödenmezse taksit borcu üzerinden faiz ücreti tahsis edilir.

 

Yorum yapın