Banka Kredileri

Cep Telefonu Kredisi

Cep telefonu kredisi dendiğinde aklımıza iki türlü değişik kullanım kanalı gelmektedir. Birisi finans sektörü yani bankalar tarafından verilen, diğeri ise operatörler tarafından verilen cep telefonu kredileridir. Özellikle cep telefonu sektöründe hızlı yeni cihaz lansmanları ile talebin artması ve aynı oranda da fiyatlarının yükselmesi sebebi ile ciddi bir kredi iştahı ortaya çıkmıştır.

Cep Telefonu Kredilerinin Banka Kaynağından Alınması

Cep telefonu almak istiyorsunuz fakat ücretleri çok yüksek, ya da yeni ve daha pahalı bir cihaz almak istiyorsunuz. Bu durumda özellikle son zamanlarda Teknosa, Arçelik, Mediamarkt gibi firmalarda bankalar tarafından başlatılan yeni süreci kullanabilirsiniz. Bu tarz mağazalara gittiğinizde beğendiğiniz cep telefonunu seçiyorsunuz, bu telefonu banka kredisi ile 48 aya varan taksitlerle almak istediğinizi belirtiyorsunuz. İlgili çalışanlar da sizleri ayrı bir kisok’un başına götürüp orada başvuru formunuzu doldurmaya başlıyor. Aslında bankaların internet sayfalarına girip de kredi başvurusu yaptığımız sürecin aynısını burada işletmektedirler.

Bu süreçte farklı olan deneyim, firma çalışanının sizi orada banka müşterisi yapabiliyor olması ve anında almış olduğunuz cep telefonunun bedel karşılığını kredi olarak size kullandırmasıdır. Kullandırılan bu kredi tam olarak cep telefonunun bedeline eşit bir meblağdır ve doğrudan firmanın hesabına geçer. Yani sizin daha yüksek bir kredi kullanıp üzerini almanız ya da daha düşük bir kredi kullanıp üzerini tamamlamanız mümkün değildir.

Daha sonra kullandığınız bu krediyi ilgili bankaya taksit taksit ödemeye başlamanız beklenecektir.

Cep Telefonu Kredisinin Operatörler Tarafından Kullandırılması

Almak istediğiniz cep telefonu kullandığınız operatörde satışa çıktı ise, şimdiye kadar ödediğini faturalara dayanarak ilgili operatörde bir kredibiliteniz oluşmuş olacaktır. Ne kadarlık bir kredi kullanabilme şansınızın olduğunu öğrenmek için operatörünüzü arayıp limitinizi öğrenebilirsiniz. Limitinizin almak istediğiniz cep telefonunun bedeline uygun olması durumunda alımınızı yapabilirsiniz. Bu alım sonrasında operatör size belirttiği ödeme planına göre taksitlerinizi faturanıza yansıtacaktır. Her fatura ödediğinizde cep telefonu ödemenizi de yapıyor olacaksınız.

İster finans sektöründen bankalardan, ister operatörlerden alın cep telefonu almak ve ödemelerinizi yapmak oldukça kolaylaşmış olacaktır.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir