BankalarEmeklilik

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) İptali İçin Telefon Numarası

Bireysel emeklilik sistemi, kişilerin ileriki yaşamlarında da rahat bir hayat yaşayabilmeleri için düzenli bir şekilde birikim yapmalarını sağlayan bir yatırım sistemidir. Böylece ileriki zamanlarda emeklilere ek gelir sağlayarak ekonomi açısından zorluk çekmemelerini sağlamaktadır. Son olarak, Bu sistemden 18 yaşını geçmiş ve akli yeterliliği olan her insan yararlanabilmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları

Emeklilik Geliri

İnsanlar yaşları ilerleyip işten çıktıkları zaman hiçbir gelire sahip olmazlar. Bundan dolayı da ekonomik sorunlarla karşılaşabilirler. İşte bu durumda bireysel emeklilik devreye girer ve emekli olmak isteyen insanlar için ek gelir vererek yaşam şartlarını yükseltir.

Devlet Katkısı

Emekli olabilmek için bireysel emeklilik sistemine yatırdığınız her para için devlet de size %25 ‘i kadar katkıda bulunmaktadır. Devletin size bulunduğu bu katkı hesabınıza yatırılmaktadır.

Yatırım Disiplini

Bireysel emeklilik sistemi sayesinde uzun süre boyunca birikim yapabilme imkanız olacaktır. Bu sisteme aylık veya yıllık olarak yatırdığınız tüm paralar siz emekli olana kadar sizin adınıza birikmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi İptali

Bireysel emeklilik sistemine bir amaç için giren bir çok kişi daha sonrasında bankasından memnun kalmadığı durumlarda bu sistemi iptal etmek isterler. Fakat, bu isteğin son yıllarda artmasından dolayı çıkarılacak yeni yasaya göre bireysel emeklilik sistemini iptal etmek isteyen vatandaşlara izin verilmeyecektir. Emeklilik sisteminizi iptal ederken, başvuru sırasında kabul ettiğiniz koşullara uymanız gerekmektedir. Bunların dışında, bireysel emekliliğinizi iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bankanız ile iletişime geçmektir.

Bireysel Emeklilik İptali Numarası

İNG Bank bireysel emeklilik iptali için 444 1 666 numaralı İNG bank bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Akbank bireysel emeklilik iptali için 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptali için 0850 222 97 00 numaralı Ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

Garanti Bankası bireysel emeklilik iptali için 444 0 336 numaralı Garanti emeklilik müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yapı Kredi bireysel emeklilik iptali için 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir