Bireysel Emeklilik İptal Etme Numarası

Bireysel Emeklilik İptal Etme Numarası
Bireysel Emeklilik İptal Etme Numarası

 

Bireysel Emeklilik İptal Etme Numarası ? Bireysel emeklilik iptalini yapmak isteyenler, müşterisi oldukları bankanın şubesine gerekli evrak ve belgelerle beraber giderek taleplerini bankada görevli çalışanlara iletebilir. Bireysel emeklilikten ayrılma işlemi 2 ay içerisinde yapılmalıdır. 2 ay içerisinde bireysel emeklilik iptal işlemleri yapılmazsa sistemden çıkma talepleri dikkate alınmaz. Bunun haricinde bireysel emeklilikten çıkanlar bir daha devletin sağladığı katkılardan hiçbir şekilde yararlanamaz.

Bireysel Emeklilik İptali Akbank

Akbank ile bireysel emeklilik iptal işlemlerini yapmak isteyenler, Akbank’ın iletişim kanallarından herhangi birini tercih ederek işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. Aşağıda Akbank ile bireysel emeklilik iptal işlemlerinde başvurulması gereken kanallar sırasıyla yer alır:

  • Telefon Bankacılığı: Akbank’tan bireysel emeklilik iptalinin gerçekleştirilmesini isteyenler, Akbank’ın telefon bankacılığını kullanarak 0216 444 11 11 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilir. Müşteri temsilcilerinin talimatlarıyla beraber bireysel emeklilik iptal işlemleri kolay bir şekilde gerçekleşmiş olur.
  • Akbank Şubeleri: Akbank ile bireysel emeklilik iptali için müşteriler, Akbank’ın en yakın şubesine T.C. kimlik belgeleri ile beraber giderek iptal işlemleri için başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. İptal işlemi tamamlandıktan sonra 14 gün içerisinde sisteme biriken paralar müşterilerin hesaplarına geri aktarılır.

Bireysel Emeklilik İptali Avivasa

Avivasa ile bireysel emeklilikten ayrılmak isteyenler, bankanın en yakın şubesine T.C. kimlik belgeleri ile beraber giderek başvuru dilekçesini doldurmalıdır. Veya Avivasa’nın telefon bankacılığı da kullanılarak bireysel emeklilik iptali gerçekleşebilir. Bunun için 444 11 11 numaralı bilgi destek hattı aranmalıdır. Bilgi destek hattına bağlanılarak müşteri temsilcilerinin talimatı ile bireysel emeklilik iptali yapılabilir. Bireysel emeklilik iptalini zamanında yapmayanlar, hiçbir şekilde bir daha iptal işlemlerini gerçekleştiremez. Bireysel emeklilik iptal işlemlerinin 2 ay içerisinde yapılması gerekir.

Bireysel Emeklilik İptali Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’ndan bireysel emeklilik iptalini yapmak isteyenler, bankanın iletişim kanallarından birini seçerek iptal işlemlerini yapabilir. Aşağıda Ziraat Bankası’ndan bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirmek isteyenler için kullanabilecekleri kanallar ile ilgili bilgiler yer alır:

  • Telefon Bankacılığı: Ziraat Bankası’nın telefon bankacılığı ile bireysel emeklilik iptalini gerçekleştirecekler, ilk önce 0850 222 97 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramalıdır. Daha sonra iptal işlemi için sırasıyla 2, 1, 1 tuşlarına basılması gerekilir. Bir diğer basamak ise müşteriler, müşteri temsilcilerinin istediği bilgileri doğru bir şekilde ileterek bireysel emeklilik iptalini kolay bir şekilde tamamlayabilir. İptal işleminin tamamlanmasından sonra 14 gün içerisinde sistemde biriken paralar geri hesaplara yatırılır.
  • İnternet Şubesi: Bireysel emeklilik iptal işlemleri için kullanılması gereken bir diğer kanal ise internet şubesidir. İptal işlemi için “ziraatbank.com.tr” internet adresine giriş yapılmalıdır. Siteye giriş yapıldıktan sonra “Değişiklik ve Talepler” sekmesine gidilmesi gerekilir. Bu sekmeye gelindikten sonra “otomatik katılımlı sözleşmeler” inin yer aldığı bölüme basılmalıdır. En son olarak çıkan ekranda “cayma talebi” kısmına tuşlanarak iptal işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde yapılır.

Bireysel Emeklilik İptali Vakıfbank

Vakıfbank ile bireysel emeklilik iptalinin gerçekleşmesi için müşterilerin aşağıda verilen kanalları kullanmaları gerekir. Bu kanallar şu şekilde verilir:

  • SMS İle İptal: SMS ile iptal işleminin yapılması için aralarda boşluk olacak şekilde sırasıyla cep telefonlarının mesaj bölümüne VEML, T.C. kimlik numarası, CAYMA, doğum tarihi yazılarak 4933’e SMS gönderilmelidir.
  • Telefon Bankacılığı ile İptal: Vakıfbank’ın telefon bankacılığını kullanarak müşteriler bireysel emeklilikten ayrılabilir. Bunun için 0850 222 9 657 ya da 444 9 237 numaralı hatlar aranarak müşteri temsilcilerinin talimatı ile iptal işlemleri yapılabilir.
  • WhatsApp İle İptal: Vakıfbank’ın 0549 802 47 75 numaralı WhatsApp hattından bireysel emeklilik iptal işlemleri tamamlanabilir.
  • İnternet İle İptal: Vakıfbank’tan bireysel emeklilik iptalinin gerçekleşmesi için internet şubesinin kullanılması mümkündür. Bunun için yapılması gereken şey, bankanın resmi internet sitesine giriş yapılarak sitede yer alan “Otomatik BES Robotu” kısmına tıklayıp iptal işlemlerini tamamlamaktır.

Vakıfbank’tan bireysel emeklilik işlemlerini yapmak isteyenler, yukarıdaki iletişim kanallarını kullanarak iptal işlemlerini yapabilir. İptal işlemlerinin zamanında yapılmaması durumunda bireysel emeklilikten zamanı dolmadan çıkılması mümkün değildir. Bu yüzden iptal işlemlerinin 2 ay içerisinde yapılması gerekir.

Bireysel Emeklilik İptali Garanti Bankası

Garanti Bankası ile bireysel emeklilik iptalini yapacaklar, Garanti Bankası’nın mobil veya internet bankacılığını kullanabilir. Bunun için internetten ve mobil bankacılığından giriş yapılarak çıkan ekranda “Sözleşmeden Ayrılma” işlemleri adım adım uygulanarak iptal işlemleri gerçekleştirilebilir. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de Garanti Bankası’ndan bireysel emeklilik iptal işlemleri yapılabilir. Müşteriler, 444 0 336 numaralı müşteri numarasını arayarak sesli yanıt sisteminin yardımı ile iptal işlemlerini yapabilir. Garanti Bankası’ndan bireysel emeklilik iptal işleminin tamamlanmasından 14 gün sonra sistemde saklanılan paralar hesaplara geri iade edilir.

Bireysel Emeklilik İptali QNB Finansbank

QNB Finansbank ile bireysel emeklilik iptal işlemini yapmak için 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcilerinin talimatı ile iptal işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilir. Bunun dışında bireysel emeklilik iptali için internet veya mobil bankacılık da kullanılarak online bir şekilde işlemler gerçekleşebilir. QNB Finansbank’tan iptal işlemlerinin gerçekleşmesinden sonra 14 gün içerisinde sistemde biriken paralar hesaplara geri yatırılır. Bu sayede bireysel emeklilikten çıkanlar küçük bir miktar uygulanan kesinti ile birikmiş paralarını geri alabilir.

Yorum yapın