Genel

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

İnsanların globalleşme ve ülkeler arasındaki sınırların internet sayesinde kalkmasından sonra ihtiyaçları sürekli olarak artış göstermektedir. Çünkü global hale gelen dünyada, eskiden lüks olarak lanse edilen birçok farklı ihtiyaç; artık zorunlu ihtiyaçlar listesine geçiş yapmıştır. Bilindiği üzere düzenli gelirleri olan insanlar bile, artık bütçelerini ayarlamakta ve buna göre bir maddi düzen kurmakta zorlanmaktadır. Tüm bunların farkında olan bankalar da, aslında müşterilere kredi vermek için can atmaktadır.

Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen konulardan bir tanesi, bankaların her müşteriye kredi olanağı sağlamayacağıdır. Çünkü bankalar, finansal işlemlerinde herhangi bir risk istemedikleri için; kendilerine ve geri ödeme planlarına sıkıntı çıkartacak kişilerin de kredi almasına iyi gözle bakmazlar. Kişilerin bankalara olan kredi talepleri reddedilince, artık ortaya bankalar dışında kredi veren yerler çıkmaktadır.

Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen konuların en başında ise yapılacak işlemlerin hukuki ve temel altyapısı olan firmalar veya işletmeler ile yapılması gerektiğidir. Çünkü yanlış adreslerden alınacak olan kredi ve borçlarda, kişiler can ve mal güvenliğinin tehlikesine girmektedir.

Banka Dışında Kredi Veren Finans Kuruluşları

Ülkemizdeki kredi mevzuatı ve finansal düzenlemelerin peşinden, bazı finans kurumları bankaların kredi vermediği müşterilere krediler vermek için gerekli altyapıları oluşturmuştur. Elbette bunların başında ise faiz oranlarını kendileri belirleyen ve genelde yüksek maliyetle kredi veren Koç Finans grubu gelmektedir. Koç Holding gibi ülkenin makroekonomik yapısına güç katan ve güvenilir bir firmadan borç veya kredi almak ise müşterilerin herhangi bir sorun yaşamadan kredi kullanmalarının en iyi yollarından bir tanesidir. Firmanın gerekli şartları sağlanırsa, kişiler rahatlıkla Koç Finans üzerinden istedikleri miktarlardaki kredileri alabileceklerdir.

Finans Kuruluşları Dışında Kredi Veren Yerler

Büyük işletmelerin dışında kredi veya borç veren birçok farklı küçük işletme de vardır. Fakat kişilerin burada dikkat etmesi gereken ise senet şartları ve ilgili işletmenin legal yapısıdır. Özellikle galerici ve kuyumcular üzerinden alınan bu borçlarda, bazen tek aylık taksitin ödenmemesi bile; kişilerin yüksek maliyetli hacizlerle karşılaşmasına neden olacak ve aynı zamanda kişisel tehditlere yol açacaktır.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir