Banka Kredileri

Arsa Kredisi 2019 ( Faiz Oranları ve Hesaplama )

Arsa ve tarla kredisi veren bankalar, 2019 paketleri ve güncel faiz oranları ile kampanyalarını sunuyorlar. Kamu destekli bankalar, özel banka kuruluşları ve katılım bankalarının verdiği arsa kredilerinde, faiz ve vade oranları farklılık göstermektedir. En avantajlı arsa kredisi veren banka hangisidir? Arsa kredisi başvurusu nasıl yapılır? Gibi konularda, kampanyalar ve kredilerin sunduğu opsiyonları sunuyoruz.

Arsa kredisi veren bankalar 2019 listesinden değerlendireme yaparak, size en cazip kampanya için başvuru yapabilirsiniz.

Hangi Bankalar Arsa Kredisi Veriyor?

2019 güncel kampanyaları ile arsa- tarla kredisi veren bankalar şu şekildedir;

 • T.C. Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Türkiye İş Bankası
 • TEB
 • Albaraka Türk Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım

Farklı vade opsiyonları ve farklı faiz oranları ile sunulan kredi paketleri için bankalara doğrudan başvuru yapılabilir. Başvurular için T.C kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport fotokopisiyle banka şubelerinden veya internet bankacılığı üzerinden müraacat edilebilir.

Arsa Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Kimlik belgesiyle yapılan arsa kredi başvurularında ayrıca;

 • Gelir Belgesi (Kira geliri belgesi, maaş bordrosu, emekli maaş dökümü vs.)
 • Meslek Odası Üye Belgesi (Serbest meslek sahipleri)
 • Ticari Sicil Gazetesi (Tüzel kişi kredi başvurularında)
 • Arsa Tapusu Fotokopisi (Alınmak istenen arsaya ait)

Belgeler temin edilerek, kredi çekilmek istenilen bankaya doğrudan başvuru yapılabilir. Kredi onay süreci sonrasında onaylanan başvurular ile arsa kredisi kullanılabilir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi Başvurusu

T.C Ziraat Bankası arsa kredilerinde 60 aya kadar vade olanağı sunuyor. Banka, satın alınmak istenen arsanın ekspertiz değeri doğrultusunda kredi opsiyonu sunuyor. Verilen kredi, arsa değerinin en az yarısı olacak şekilde sağlanmaktadır.

Arsa kredisinden faydalanabilmek için, başvurusu yapılan arsanın belediye sınırları içerisinde olması gereklidir. İmara açık olması gereken arsa, kredi başvurusunda teminat unsuru olarak ipotekli şekilde verilmektedir.

Yurt içindeki tüm Ziraat Bankası şubelerinden, internet şubesinden, mobil bankacılık sistemlerinden veya telefon bankacılığı üzerinden arsa kredisi başvurusu yapılabilir.

Şekerbank Arsa Kredisi Başvurusu

Arsa- tarla kredisi kullanmak isteyenler için Şekerbank, 120 ay vadeli kredi kampanyası sunuyor. Tüzel kişiler dışında sunulan kredi opsiyonu ile Türk Lirası üzerinden kredi olanağı sunuluyor.

Arsa değerinin eksper ile belirlenmesi, kullanılacak kredinin miktarını sunmaktadır. Tıpkı Ziraat Bankası arsa kredisinde olduğu gibi arsa değerinin yarısı oranında kredi olanağı sağlanmaktadır. İstenilen belgelerin hazırlanması ile Şekerbank şubelerinden direkt olarak başvuru yapılabilir.

TEB Arsa Kredisi Başvurusu

TEB arsa kredileri başvurusu için, T.C kimlik belgesi, arsa tapusu, gelir belgesi gereklidir. Arsa kredilerinde 36 aya kadar vade seçeneği sunan TEB, kullanılacak kredi miktarını, arsanın %60’ı oranında sağlıyor. Kampanya dahilinde, arsanın belediye il sınırlarında olması ve imara açık olması gereklidir.

Arsanın tapusu ve eksper değerlendirmesi ile başvuru yapılarak, kredi opsiyonundan yararlanım sağlanabilir. Satın alınacak olan arsa, ipotek edilerek kredi kullanımı sağlanır.

Ziraat Katılım Arsa Kredisi

Ziraat Katılım Bankası, 2019 arsa kredilerinde 60 aya varan vade seçeneği sunuyor. Arsa eksper değerinin %50’si oranında verilen kredi, 100 bin TL’ye kadar sağlanmaktadır. Aylık %2,10 faiz oranıyla verilen arsa kredisi için, gerekli belgeler ile banka şubelerine direkt başvuru gereklidir.

2019 arsa kredisi başvurucu için nüfus cüzdanı, maaş bordrosu ve satın alınmak istenilen arsanın orijinal tapu belgesi gereklidir.

Vakıf Katılım Bankası Arsa Kredisi

Arsa kredisi güncel faiz oranları; %2,85 ile %3,00 oranında uygulanıyor. Vakıf Katılım Bankası, arsa kredilerinde 24 ay ile 60 ay arasında vade seçenekleri sunuluyor. Ekspertiz değerlendirmesi ile arsanın belirlenen değeri üzerinden, minimum yarısı olacak şekilde kredi kullanım avantajı sağlanıyor.

Bankanın resmi web sitesi üzerinden yıllık ve aylık faiz oranları, geri ödeme ve toplam ödeme bilgilerini edinebilirsiniz. Kredi hesaplama araçlarını kullanarak, 2019 yılı arsa kredisi başvurusunu online sağlamanız mümkündür.

Türkiye Finans Arsa Kredisi 2019

Türkiye Finans Bankası, 84 aya varan vade seçenekleri ile tarla kredisi veriyor. Arsa satın almak isteyen kişilerin, kredi başvuruları için gerekli evrakları temin etmeleri gereklidir. Belgelerin temini ile arsa kredisi başvurusu şubelerden, internet, mobil veya telefon bankacılığı sistemlerinden yapılabilir.

Arsanın satış fiyatı dahilinde, %50 oranında kredi opsiyonu sunan Türkiye Finans, 51,86, %1,88 ve %1.90 oranlarında faiz- vade opsiyonları sunuyor. Size cazip gelen kredi paketini değerlendirerek, 2019 arsa kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Albaraka Arsa Kredisi 2019

%3,00 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçenekleriyle kampanya sunan Albaraka, imara açık alanlarda bulunan arsalar için kredi veriyor. Belediye sınırları dahilinde, arsa ipotekli şekilde sunulan kredi opsiyonu, 1.500 TL ekspertiz ücreti ve 500 TL kredi tahsis ücreti olarak alınmaktadır.

2019 güncel faiz oranları ve arsa kredisi başvuru seçenekleri dahilinde, istenilen belgeleri temin ederek başvuru yapabilirsiniz. Hızlı değerlendirme sağlayan bankanın resmi internet sayfası üzerinden tüm kredi opsiyonlarını değerlendirebilir, kredi hesaplama araçları ile faiz ve vade oranlarını belirleyebilirsiniz.

İş Bankası Arsa Kredisi 2019

Türkiye İş Bankası, arsa kredileri kapsamında 60 ay vadeli kredi olanağı sunuyor. Belediye alanlarında bulunan ve imara açık olan arsaların alınması için kredi başvurusunda bulunan kişilere, %2,97 oranında kredi sağlanıyor.

İş Bankası arsa kredisinden yararlanmak için İş Bankası şubelerinden, İşCep üzerinden, internet bankacılığı ve telefon sistemlerinden bilgi alınabilir, başvuru yapılabilir. Kredi başvurusu için kimlik belgesinin yanı sıra gelir belgesi ve satın alınmak istenen arsanın tapusu gereklidir.

İş Bankası internet sitesinden kredi seçeneklerini ve hesaplama araçları ile arsa kredisi opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz. Arsa kredisinde kullanım miktarı, eksper ile belirlenen arsa değerinin %50’si oranındadır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir Yorum / Başvuru

 1. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 10,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir