AkbankBankalar

Akbank Hesap İşletim Ücreti

Akbank hesap işletim ücretleri 2019 fiyatları, yapılan işlemlere ve hesap türlerine göre farklılık gösteriyor. Havale, EFT, SWIFT işlemlerinde, banka şubelerinden yapılan işlemlerin yanı sıra ATM’den, çağrı merkezinden, internet şubesi ve mobil bank sistemlerinden işlem sağlanıyor. Peki, Akbank işlem ücretleri ne kadar?

Akbank bireysel mevduat hesaplarında, hesap işletim ücreti 66,3 TL olarak tahsil ediliyor. Ekstre ücretleri yıllık 5 LT- 50 TL arasında değişiyor. Akbank kredi kartları, özellik ve çeşitlerine göre 54 TL ile 122 TL arasında yıllık kart aidatı veya hesap işletim ücreti olarak tahsil ediliyor. Banka kartlarında ise 2,9TL ile 27 TL arasında hesap işletim ücreti tahsil ediliyor.

Akbank Havale İşlem Ücretleri

Akbank şubelerinden ve diğer tüm sistemlerinden, Türk Lirası veya yabancı para birimleri ile havale işlemi yapılıyor. Hem Akbank müşteri hesaplarından hem de nakit para ile havale transferleri sağlanabilir.

Akbank hesaptan hesaba havale işlemleri, banka şubelerinden yapıldığı zaman 40 TL hesap işletim ücreti tahsil ediliyor. Kasadan hesaba havale işlemlerinde ise 65 TL ile 600 TL arasında farklılık gösteriyor. Hem TL ve YP ile farklı şubelerden havale işlemleri sağlanabilir.

Akbank vadeli hesaptan hesaba havale işlemlerinde 3 TL tahsil ediliyor. Akbank çağrı merkezi 444 2525 numaralı telefon bankacılığı sisteminden yapılan havale işlemlerinde hesap işletim ücreti 50 TL olarak belirlenmiştir. ATM’den havale ücreti ise 12 TL olarak tahsil ediliyor.

Akbank EFT İşlem Ücretleri

Akbank şubelerinden yapılan EFT işlemlerinde, şayet hesaptan hesaba ise 40 TL işlem ücreti alınmaktadır. Şube ve hesaptan gönderilen ileri vadeli EFT işlemlerinde ise 70 TL ile 750 TL arasından tahsilat sağlanıyor.

Nakit EFT gönderimlerinde tüm tutarlar için 75 TL ile 750 TL, işlem miktarına bağlı olarak belirleniyor. Hesaptan hesaba YP birimlerindeyse şubelerden 40 TL’ye işlem sağlanabiliyor. İleri vadeli EFT’lerde 70 TL ile 750 TL arasında işlem yapılırken, Akbank İnternet Şubesi ve b-mobil bank sistemlerinden 6,75 TL tahsilat yapılıyor.

Dijital sistemlerden yapılan geç EFT işlemlerinde ücret, 9,50 TL, ATM’den kredi kartı EFT’leri başka bankalar için 18 TL olarak belirtiliyor.

Akbank Telefon Bankacılığı sisteminden yapılan EFT işlemlerinde, tüm tutarlar için 60 TL, ATM’den geç EFT işlemlerindeyse 20 TL tahsil ediliyor.

Akbank Swift İşlem Ücretleri

Akbank müşterileri SWIFT işlemlerini giden ve aynı gün valörlü şekilde; 45 USD ile 240 USD arasında yapmaktadır. Giden 1-2 gün valörlü SWIFT işlemlerinde ise 43 USD ile 240 USD arasında işlem ücreti tahsil ediliyor.

Akbank şubelerinden yapılan gelen Swıft işlemlerinde havale ücreti 30 Dolar ile 125 Dolar arasında değişmektedir. Akbank Direkt internet bankacılığı sisteminden, Akbank Asistan mobil bank sisteminden veya Akbank çağrı merkezinden Swıft havele işlemleri yapılabilir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir