fbpx
Ek İş İlanlarıPara Kazanma

Acil Para Lazım Nasıl Bulabilirim?

Nitekim her insanın hayatın belli zamanlarda acil paraya ihtiyacı olmuştur, olacaktır da. Borç veya acil bir takım fırsatların değerlendirilmesi yahut ihtiyaçların giderilmesi için en acilinden para ihtiyacı doğmaktadır. “Acil Para Lazım, Nasıl Bulabilirim?” sorusuna ise her daim yanıt aranır ve alternatif çözümler üretilmek istenir. Mevcut hal içerisinde her zaman birçok çözüm ve seçenek mevcuttur. En yaygın olanı günümüzde tercih edileni kredi çekmek olsa da daha birçok etkili çözümler bulunuyor.

Finansal Kuruluşlardan Kredi Alma: Birisinden borç para almayı sevmeyen yahut alamayan kişiler için ideal yöntemlerin başında finans kuruluşlarından kredi çekilmesi geliyor. Finansal kuruluşlardan maksat elbette ki bankalardır. Belgelenebilir bir gelir sahi olanlar için kredi notuna bağlı olarak belli seviyelerde kredi almak mümkündür.
Nakit Avans Kullanma: Acil para ihtiyacına anında çözüm bulmak için nakit avans kullanılabilir. Yine finans kuruluşu olan bankalardan hesaba ait mevduat tanımı olan kişiler avans kredi çekebilir ve ihtiyaçlarını bu tutarla giderebilir. Ancak kullanım ücreti ve faiz oranlarının çok yüksek olduğu da bu asla unutulmamalıdır.

Vakte Bağlı Daha Fazla Çalışma: Kişiyi borçtan kurtarabilecek ve acil nakit bulmasına yardımı olacak yegâne çözümlerden birisi ilave çalışmaktır. Mevcut bir işte çalışmakta olan kişilerin daha fazla mesai veya daha fazla iş yapmasına bağlı olarak ilave çalışması mümkündür.

İLGİLİ  Online Para Kazanma

Ek İş Yapma: Mevcut hâlihazırdaki işe ek olarak farklı alanlarda ek iş yapma olanağı sayesinde de ilave para kazanmak ve borçlardan kurtulmak mümkündür. Metin yazarlığı, web site tasarımı, anketörlük vb. birçok yapılabilecek ek iş olanağı bulunuyor.

Borç Para Alma: Ek iş yapma, fazladan çalışma veya bankalardan kredi alma ihtimali bulunmayanlar için diğer seçenek kuşkusuz borç para almaktır. Her zaman herkesçe kolay olmayan yöntemdir ve her tutarın borç olarak artık günümüzde alınabilmesi neredeyse olanaksızlaşmıştır. Yine de çaresiz kalındığında başvurulabilecek yöntemdir ve ilk olarak yakın çevre, akrabadan borç talep edilebilir. Maddi durumu daha iyi olanlardan borç istenebilir. Ayrıca işverenlerden borç yerine avans talebinde de bulunulabilir.

İkinci El Eşya Satışı Yapma: Altın, gümüş gibi kıymetli eşyalar, kolye ve bileklik benzeri mücevherler hızlı para bulmaya yardımcı olabilmektedir. Manevi bir mana arz etse de bazen maddi değer görmesi dolayısıyla ihtiyaçlarınızı karşılaması daha büyük önem arz etmektedir. İlaveten evde bulunan diğer eşyaların da satışa sunulması para bulma konusunda yardımcıdır. Kitaplar, tablolar, beyaz eşya, koltuk takımları satışa sunulabilir ki, her çeşit eşyayı alan birçok dükkân ve kişi vardır. Ayrıca el işi ürünler, kıyafet ve ayakkabıların da alıcıları mevcut olup, İnternet (Bilgisunar Ağ) üzerinden satabilirsiniz veya doğrudan ikinci el mağazalarına satabilirsiniz.

İLGİLİ  Kahramanmaraş Ek İş İlanları

Ek Hesapla Günlük Faizli Kredi Kullanma: Çoğu kimsenin ek hesabı vardır. Ek hesaplar çoğunlukla ücretsizdir ki, bankalar bizzat telefon açarak kişiye ulaşırlar. Adeta zararsızdır. 3 – 5 bin kadar para tanımlıdır ve ihtiyaç dâhilinde kullanılabilir. Ancak 1 ay kadar vadelendirildiğini unutmamak gerekir. Kısaca günlük faiz işlemektedir. Bu yüzden en fazla 1 ay vade yapılır. Riskli ama acil para ihtiyacına karşılık verebilir.

Araba Satma: Arabası olanların acil para ihtiyaçlarını gidermek için arabalarını satması muhtemeldir ki, her daim otomobil sektörü işler haldedir ve arabalar her zaman para eder. Ederi olmasa bile belli bir oranda satışıyla acil para ihtiyacı giderilebilir.
Ev, Yazlık, Arsa, Dükkân Gayrimenkul Satma: Eldeki gayrimenkullerin satışı da çabucak yüklü miktarda para elde ettirir. Bu sayede de acil para ihtiyacı giderilebilmektedir.

Faktöring ve İkrazatçıları Deneme: Evvela halk nezdinde bilinen tefecilerin kastedildiği sanılmaya. Tefecilik hukuki olarak suçtur. Bu hususta iş sağlayanlar ise yasal düzen dâhilinde hizmet sunmaktadırlar. Elinde uzun vadeli çek, senet olan kişiler için ideal denilebilir. Senetle nakit para alınabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bu kuruluşlar içerisinde devlet nezdinde izni ve yasal yetkili belgeleri olanları tercih etmektir.

İLGİLİ  İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Yastık Altı Altın – Döviz Bozdurma: Kimi kişiler her ay yahut belli zamanlarda düzenli olarak altın, döviz gibi kıymetli mallara yatırım yapar. Altın veya döviz yatırımı bulunan kişilerin bunları bozdurup, nakit paraya çevirmesi mümkündür ve bu şekilde de acil nakit – para ihtiyacı karşılanabilir.

Alım – Satım: Cep telefonu, sıfır eşya vb. malların alım satım işlerini, uygun fiyata tedarik ve karlı ticaret mantığında satım yaparak ilave karlar ve acil para ihtiyacı gidermek mümkündür.

Fatura Üzeri Telefon Alım-Satımı: Birçok GSM operatörü faturaya bağlı telefon satışı yapmaktadır. Acil para ihtiyacınızı faturaya bağlı bir telefon alıp, onu satarak giderebilirsiniz.

İlaveten Acil Para Temini: Devletin, yardım kuruluşlarının veya vakıfların yardım fonları, yardım destek projeleri mevcuttur. Maddi sıkıntıda olduğunuzu ispat dahilinde sunarak bu kuruluşların sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Bu da belli oranda gelir yahut para temin edilmesine yardımcı olur. Özellikle İslami dernek ve vakıflar bu konuda özenli ve destekçidir. Tercih edilebilir.

NOT: En son çare olarak senetle acil para verenlere başvurulması tavsiye edilir. Çünkü tehlikeli ve gerçekten kişinin hayatına büyük bedeller ödettirebilecek neticeler doğurabilir.

Etiket
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlgili Makaleler

53 Yorumlar

  1. Evde yapabileceğim bir iş arıyorum. İki evladım var çocuklarım için onların ihtiyacları için evde ne iş olsa yaparım yardımcı olursanız sevinirim

  2. MERHABA BEN METE CETİN29 YASİNDAYİM VE İSTANBUL DA YASİYORUM 8 KİSİLİK BİR EKİBİM VAR İSLERİNİZİ 7/24 ARA VERMEDEN VARDİYALİ CALİSARAK TECRUBELİ BİR ŞEKİLDE VERİLEN SÜRE ZARFİNDA DÜZENLİ VE ÖZENLİ ÇALİSMA EKİBİMİZLE BÜTÜN PAKETLEME İŞLERİNİZİ YAPABİLİRİZ 05536537984 NOLU NUMARADAN İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

  3. Evde paketleme ve montaj işlerini özenle yapabilirim . ANKARA da böyle bir iş verebilecekseniz lütfen iletişime geçelim.

  4. aydın merkezde oturuyorum evde paketleme isi yapmak istiyorum ekibim de var daha öncede evde benzer isler yaptik şimdiden teşekkurler

  5. Uzun süredir yanıt bekliyorum ama dönüş alamadım.
    Sivas merkezde oturuyorum. her türlü evde ek iş seçeneğine talibim.

  6. merhaba İstanbul da yaşıyorum elimden her iş gelir evime paketleme işi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close