48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Listesi 2019

Son açıklanan ekonomi paketinde daha önceden 36 ay ile sınırlandırılmış olan sınır 48 aya çıkartılmıştır. Yani tüm bankalar 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi vermektedir. 15 Bin TL ihtiyaç kredisi için faiz oranları şu şekildedir;

Vakıfbank tüm vade seçenekleri için tek geçerli faiz oranı %1.79’dur.

Akbank 12 ay için %2.40, 24 ay için %2.38, 36 ay için %2.32, 48 ay için %2.30. 60 ay için %2.24 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir.

CepteTEB tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %1.99’dur.

İş Bankası tüm vade seçenekleri için geçerli faiz oranı %2.20’dir.

Garanti Bankası 24 aya kadar vade için %2.35, 36 ay vade için %2.29, 48 ay vade için %2.25, 60 ay için %2.24 faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası tüm vade seçenekleri için faiz oranı %1.53’dür.

Bu faiz oranları güncel verilerdir. 48 ay vade için tüm bankalar vermektedir. Yukarı da bulunan faiz oranları ve vade ile alakalı faiz oranları da verilmiştir. Ancak yukarıdaki bankalar sadece sizde fikir oluşturması adına verdim. Diğer bankaların güncel faiz oranlarını banka şubelerine giderek veya internet sitelerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi her an başvuru yaparak kullanabildiğimiz kredi türüdür. Tüketici kredisi olarak da bankalar adlandırmaktadır. Bu kredinin alt kategorisinde evlilik, eğitim ve tatil vb. kredi türleri olarak dönemsel veya sürekli olarak bankalar bu kredi türünü sunmaktadırlar. Çalışanlar için en az 6 ay sigortalı çalışma şartları bulunmaktadır. Bunu belgelendirmeleri istenmektedir. İşveren iseniz o zaman vergi levhanız istenmektedir. İş yeriniz de zarar göstermemiş olmanız gerekmektedir. Aksi durumlar da daha kredi çekmeniz riske girebilir. En önemli noktalardan birisi ise banka kredi notunuz önemlidir, bu notunuzun düşük olduğu zaman kredi alamazsınız.

İhtiyaç kredisini genel olarak herkes alabilir. Ancak daha önceden oluşan bir borç birikintisi bulunuyorsa alamayabilirsiniz. Daha önceden almış olduğunuz kredileri aksatmışsanız veya ödeme yapmadığınız zaman banka skor oranınız düşmektedir. Bu oran tüm bankaların görebildiği bir skor oranıdır. Skor oranınız eğer belli bir seviyenin altındaysa eğer kredi alamazsınız. Buna çözüm olarak kefil gösterebilirsiniz. Ancak bu kefiller de devlet memuru olma şartı ve son çıkan kanuna göre kefiller evli ise eşleri ile beraber bankaya gidip imza atmaları istenmektedir. Bu sebepten kefil bulmakta zorlanabilirsiniz.

Yorum yapın