fbpx
Banka Kredileri

240 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde bazı insanlar bazı ekonomik nedenlerden dolayı kirada oturmak yerine kira öder gibi kredi ödemeyi düşünmektedir. Çünkü belirli birikimleri yoktur ve bir ev sahibi olmak için konut kredisi çekmek için bankalara başvururlar. Konut kredisine bakacak olursak, tüketicilerin bankalardan evin belirli bir teminat ile bağlanarak bankalar tarafından verilen bir kredi türü olarak bilinmektedir.

Konut Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

Konut kredisi almak için bankaya gittiğinizde sizden bazı belgeler istemektedir. Ancak, bundan önce istediğiniz bankaya ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla istenilen belgelerle bankaya gitmeniz gerekmektedir. Konut kredisi almak için genellikle bankalardan bir nüfus belgesi örneği, ikametgah ve gelirinizi belgeleyen evraklar olması gerekmektedir. Gelirinizin yeterli olduğu ve önceki dönemlere ait herhangi bir borcunuz olmadığı durumlarda konut kredinizin çıkması oldukça mümkündür.

İLGİLİ  Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

240 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar

Son dönemlerde artık aylık faizlerinde artmasıyla beraber çoğu insanlar daha az kredi ödemek için vadelerini uzatmak istiyorlar. Günümüzde çok az sayıda bankalar uzun süreli vade ile ev sahibi olamayan insanlar için fırsat tanımaktadır. Şu an 240 ay yani 20 yıl vadeli konut kredisi veren yalnızca 3 banka bulunmaktadır. Bu bankaların dışında bu şekilde uzun vadeli konut kredisi veren bankalar yoktur. Şimdi 240 ay vadeli konut kredisi veren 3 bankaya bir göz atalım.

240 Ay Vadeli ŞekerBank Konut Kredisi

Şu an da Türkiyede en uzun konut kredisi veren banka Şekerbanktır. Şekerbank müşterilerinde sadece 20 değil 30 yıla kadar konut kredisi veren bankalardan bir tanesidir. İsteğinize göre 15,20,30 yıl boyunca konut kredinizi ödeyerek ev sahibi olabilme şansına sahip olabilirsiniz. Şekerbank’ın faiz oranına bakacak olursak %1.19, toplam maliyet ise 15.53 olarak bilinmektedir.

İLGİLİ  Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

240 Ay Vadeli Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti bankası da ev almak isteyenlere 240 ay vadeli konut kredisi alabilme şansını vermektedir. 20 yıllık vadeli çekilen konut kredilerine garanti bankası faiz olarak %1.14 olarak verilmiştir. Bunun dışında diğer masraflara bakacak olursak kredi tahsis ücreti için 500 TL, ekspertiz ücreti için 750 TL, ipotek tesis ücreti için de 160 TL şeklinde bir masraf çıkartılmaktadır.

240 Ay Vadeli Deniz Bankası Konut Kredisi

Son olarak bir diğer uzun vadeli konut kredisi veren bankamız deniz bank olmaktadır. Deniz bankası da müşterilerine. 25 yıla kadar konut kredisi vermektedir. Faiz oranlarına bakacak olursak %1.19 faiz oranıyla toplam maliyet ise %15.53 olarak hesaplanmaktadır.

İLGİLİ  İnternetten Hızlı Kredi Veren Bankalar?
Etiket
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close